Nikon D500 зеркальная камера + Nikkor AF-S DX 16-80mm f/2.8-4E ED VR объектив

Производитель: Nikon
Код: X072665
Гарантия производителя: 24 мес.

Augstākās klases kameras sniegtās iespējas — DX formāta izveicīgums. Dodieties tālāk ar kameru D500.

Tā kā kamera D500 ir uzskatāma par Nikon FX formāta augstākās klases kameras D5 jaunāko māsu, to raksturo izcili augsta veiktspēja un precizitāte. Nikon nākamās paaudzes 153 punktu AF sistēma nodrošina īpaši plašu aptvērumu. Jauni mērīšanas un attēla sensori nodrošina ļoti precīzu objekta atpazīšanu un detalizētus attēlus. Varat uzņemt līdz 10 kadriem/s, un augstas veiktspējas buferis ļauj vienā lielātruma sērijveida fotografēšanas reizē uzņemt līdz 200 NEF (RAW) attēliem. Tas nozīmē, ka varat uzņemt attēlus maksimālajā kvalitātē neticami ilgu laiku — 20 sekundes. Savukārt videooperatori, kuri vēlas iegūt augstāko kvalitāti, izmantojot funkciju D-video, kamerā var ierakstīt līdz pat 29 minūtes un 59 sekundes garus augstas izšķirtspējas 4K/UHD video.

 Полное описание

Товар больше не доступен
ХАРАКТЕРИСТИКИ
Разрешение матрицы 20 Мпикс
Максимальная диафрагма F2.8
Комплектация С объективом
Видеозапись 4K Ultra HD
Сенсорный дисплей Нет

nikon_dslr_d500_af_performance--original

AUGSTĀKĀS KLASES AF DARBĪBA: IESPAIDĪGA PRECIZITĀTE

Kamera D500 ir aprīkota ar tādu pašu AF sistēmu kā Nikon FX formāta augstākās klases kamera D5, kas nodrošina iespēju fokusēt ar izcilu precizitāti pat gandrīz pilnīgā tumsā. Ar neticamu 153 fokusa punktu skaitu un 99 krustveida sensoriem šī lieliskā AF sistēma nodrošina vēl nebijušu aptvērumu gandrīz visā skatu meklētāja platumā. AF jutība ir samazināta līdz –4 EV centrālajā punktā un līdz –3 (ISO 100, 20 °C/68 °F) citos punktos, nodrošinot lieliskus rezultātus vājā apgaismojumā. Varat vēl precīzāk sekot maziem objektiem, kas kustas ar lielu ātrumu, un kamera viegli nosaka objektus kadra malā. Sistēmu nepārtrauktā AF režīmā var konfigurēt, izmantojot 153, 72 un 25 punktu aptvēruma iestatījumu. Visi 153 fokusa punkti ir saderīgi ar AF NIKKOR objektīviem ar apertūru f/5,6 vai lielāku, un 15 centrālie fokusa punkti darbojas ar faktisko apertūru f/8.

PATIEŠĀM IZCILI REZULTĀTI: LIELĀKS ĀTRUMS — LABĀKI ATTĒLI

Kameras D500 jaudīgā veiktspēja ļauj viegli tvert būtiskākos mirkļus. Varat fotografēt ar ātrumu līdz 10 kadriem/s ar AE/AF paredzēšanu vai ar spoguļa pacelšanu. AF paredzēšana un skatu meklētāja redzamība ir ievērojami uzlabotas, lai varētu iemūžināt sporta spēles vai jebkuru sižetu, kur objekti strauji maina kustības virzienu. Jaunā AF ASIC ierīce nodrošina, ka AF pastāvīgi tiek piešķirta maksimālā skaitļošanas jauda. Ātrāki secīgie aizvara un spoguļa mehānismi ievērojami samazina skatu meklētāja atteikuma laiku, veicot lielātruma sērijveida fotografēšanu. Kameras augstas veiktspējas buferis ļauj vienā sērijveida fotografēšanas reizē uzņemt līdz 200 NEF (RAW) vai liela izmēra JPEG attēliem. Divi karšu sloti (viens XQD kartēm un viens SD UHS II kartēm) ir piemēroti kameras pārsteidzošajam uzņemšanas ātrumam un nodrošina tūlītēju bufera iztīrīšanu nākamajai sērijveida uzņemšanas reizei. USB 3.0 pieslēgvieta ļauj lielā ātrumā pārsūtīt lielu datu apjomu, un kameras iebūvētā Wi-Fi funkcija ļauj veikt ātru attēlu nosūtīšanu bezvadu režīmā. Ja ir nepieciešams vēl ātrāks pārsūtīšanas risinājums, kamera D500 ir saderīga arī ar papildu ierīci WT-7A, kas nodrošina failu pārsūtīšanu uz FTP serveri vai datoru ar ātrumu līdz 866,7 Mb/s.

nikon_dslr_d500_motorbike_speed_sports--nikon_dslr_d500_10fps_200shots_wildlife-

PRECĪZA UZŅĒMUMA TVERŠANA: JAUDĪGI MĒRĪŠANAS UN ATTĒLA SENSORI

Neatkarīgi no tā, vai iemūžināt geparda skrējienu vai nozīmīgu ekstrēmo sporta spēļu “X Games” mirkli, izmantojot kameru D500, iegūsiet vēlamo attēlu. Turklāt tas būs izcils attēls. 20,9 megapikseļu DX formāta CMOS attēla sensors un 180 tūkst. pikseļu RGB mērīšanas sensors nodrošina ļoti precīzu objekta atpazīšanu un detalizētus attēlus ar bagātīgām toņu pārejām. Kamera D500 ir aprīkota arī ar īpaši jutīgu 8,0 cm (3,2 collu), 2359 tūkst. punktu skārienjutīgu noliecamu šķidro kristālu ekrānu, kas ļauj uzņemt no augstu vai zemu esošiem leņķiem. Varat viegli ritināt un izvēlēties galvenos attēlus, kā arī uzreiz ievadīt attēla izveidotāja, vietas, tīkla, IPTC un autortiesību informāciju. Ja fotografējat, izmantojot tiešo skatu, varat lietot skārienvadību, lai iestatītu fokusa punktu, atbrīvotu aizvaru un iegūtu iepriekš iestatītus baltā balansa punkta datus, pamatojoties uz kadrā izvēlēto apgabalu. Picture Control 2.0 sniedz vēl plašākas kontroles iespējas un ļauj viegli definēt parametrus gan fotogrāfiju, gan video uzņemšanai. Atvieglojiet pēcapstrādi, izmantojot iestatījumu Flat (Blāvs), lai iegūtu maksimāli lielu dinamisko diapazonu, un veiciet precīzus un detalizētus pielāgojumus, izmantojot iestatījumu Clarity (Skaidrums).

Feature_4_D500_flicker_icon_in_FD--origi

NEBAIDIETIES NO TUMSAS: UZŅEMIET TO, KO CITI PAT NEREDZ

Kamerai D500 nesagādā grūtības sarežģīti apgaismojuma apstākļi. Šai kamerai ir īpaši plašs ISO diapazons, tāpēc tā atklāj jaunu uzņemšanas iespēju pasauli vājā apgaismojumā un lieliski ataino izgaismotās daļas. Nikon jaunā attēlu apstrādes programma EXPEED 5 nodrošina vēl nepieredzēti augstu attēla kvalitāti visā standarta ISO diapazonā no 100 līdz 51 200. Ir būtiski samazināti smalkie trokšņi, un pat apcirpti attēli, kas ir uzņemti ar augstām ISO vērtībām, nezaudē savu kvalitāti. ISO diapazonu var paplašināt, samazinot to līdz pat ISO 50 ekvivalentam ar Lo 1 iestatījumu vai palielinot līdz neticamam līmenim — ISO 1640000 ekvivalentam — ar Hi 5 iestatījumu. Apvienojumā ar kameras AF sistēmu, kas var darboties gandrīz pilnīgas tumsas apstākļos (–4 EV centrālajā punktā), iestatījums Hi 5 ļauj uzņemt attēlus situācijās, kurās iepriekš šādu iespēju pat neapsvērāt. Šīs pārsteidzoši lielās ISO vērtības, kas ļauj uzņemt krāsainus attēlus, neizmantojot zibspuldzi, ir piemērotas arī specializētam lietojumam novērošanas mērķiem un drošības pasākumiem.

nikon_dslr_d500_video_4k_thumbnail--orig

JAUNA VEIKTSPĒJAS VIRSOTNE KINEMATOGRĀFIJAS 4K/UHD KVALITĀTĒ

Kā pirmā Nikon DX formāta digitālā vienobjektīva spoguļkamera, kas nodrošina augstas izšķirtspējas 4K/UHD video ierakstīšanu kamerā, kamera D500 piedāvā pilnīgi jaunu video uzņemšanas līmeni. Augstas izšķirtspējas 4K/UHD video (3840 x 2160 pikseļi), kuru garums nepārsniedz 29 minūtes un 59 sekundes, var ierakstīt ar ātrumu 30p/25p/24p, izmantojot punktu sākotnējo pikseļu apcirpšanu, kas nodrošina augstāko attēla kvalitāti. Pilnas augstas izšķirtspējas (1080p) video var ierakstīt ar kadru uzņemšanas ātrumu līdz 50p/60p dažādos sensora apcirpšanas formātos, tostarp parastajā pilnas augstas izšķirtspējas pikseļu apcirpšanas formātā. Nikon elektroniskā vibrāciju samazināšana ievērojami samazina kameras drebēšanas izraisītos efektus, uzņemot pilnas augstas izšķirtspējas video, turot kameru rokās. Filmējot režīmā M, varat iestatīt jutību no ISO 100 līdz pat Hi 5 neatkarīgi no video izšķirtspējas un apcirpšanas režīma. Automātiskā ISO funkcija nodrošina jutību no ISO 200 līdz pat Hi 5 un ļauj iestatīt maksimālās vēlamās ISO vērtības. Kamera nodrošina tīru HDMI izeju: pat 4K/UHD formāta video var ierakstīt atmiņas kartē vai nekompresētā veidā izvadīt uz HDMI, izmantojot 8 bitu 4:2:2 YCbCr. Attālās uzņemšanas laikā HDMI izvadi var izmantot neatkarīgi no video izšķirtspējas. Kamerai ir arī citas funkcijas, piemēram, iebūvēts intervāla taimeris un uzņemšanas intervāla funkcija ar 4K/UHD kvalitāti.

DX FORMĀTA IZVEICĪGUMS: GATAVS PAT SMAGĀKAJIEM PĀRBAUDĪJUMIEM

Tā kā kamera D500 ir uzskatāma par kameras D5 jaunāko māsu, tā ir uzticama, strādājot īpaši apgrūtinātos fotografēšanas apstākļos. Spēcīgajā metāla šasijā ir uzstādītas izturīgas magnija sakausējuma un oglekļa šķiedras daļas, nodrošinot vieglu un izturīgu kameras korpusu. Visi savienojumi, pogas un grozāmie pārslēgi ir pilnībā hermētiski noslēgti. Ir izmantots enerģiju taupošs dizains, lai nodrošinātu maksimālo uzņēmumu skaitu pēc katras akumulatora uzlādes. Papildu akumulators ar vairākām uzlādes iespējām MB-D17 atbalsta trīs dažādus bateriju veidus un atvieglo darbu ar kameru vertikālas uzņemšanas gadījumā. Turklāt augstas veiktspējas aizvars ir pārbaudīts, veicot 200 000 testēšanas ciklus.

nikon_dslr_d500_agility_rock_climbing--onikon_dslr_d500_nikkor_lenses--original.

NIKKOR OBJEKTĪVI: DX FORMĀTA TELEFOTO PRIEKŠROCĪBA

Nikon leģendārie NIKKOR objektīvi nodrošina nepārspējamu skaidrību un daudzpusību. Kamera D500 ir saderīga ar visiem NIKKOR DX formāta objektīviem, un kameras DX sensora apcirpšanas koeficients 1,5x nodrošina telefoto efektu, uzņemot ar FX objektīviem. Izmantojot kameru D500 ar objektīvu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR, skata leņķis, esot aktīvam telefoto iestatījumam, ir ekvivalents tādas FX formāta digitālās vienobjektīva spoguļkameras skata leņķim, kas aprīkota ar 600 mm telefoto objektīvu. Salīdzinot ar kombināciju, kurā izmantota pilnrāmja kadra kamera, šāds apvienojums ļauj samazināt telefoto uzņemšanai nepieciešamā aprīkojuma svaru un garumu aptuveni uz pusi, kas ir ievērojams ieguvums, ja vēlaties ceļot ērti. Tagad varēsiet atrasties notikumu centrā vai precīzi fokusēties uz grūti aizsniedzamu putna ligzdu, izvairoties no problēmām, kas saistītas ar smagāka profesionālā aprīkojuma lietošanu.

nikon_dslr_d500_vertical_climbing_square

ĒNU IZGAISMOŠANA

Kamera D500 ir pilnībā saderīga ar slaveno Nikon iTTL/radoša apgaismojuma sistēmu un Nikon jauno ar radiosignālu vadāmā uzlabotā bezvadu apgaismojuma sistēmu. Tas nozīmē, ka varat to viegli izmantot ar Speedlight zibspuldzēm, piemēram, profesionālo SB-910, kompakto SB-700 vai SB-5000, kas izmanto radiovadības tehnoloģiju. Apvienojumā ar papildu raiduztvērēju WR-R10 kamera D500 var vadīt un iedarbināt bezvadu režīmā SB-5000 zibspuldzes, kas sadalītas līdz sešās grupās, no citas telpas, atrodoties aiz stūra vai ārpus telpām spilgtā saules gaismā.

nikon_dslr_d500_snapbridge--original.jpg

KAMERAS UN VIEDIERĪČU SAVIENOŠANA, IZMANTOJOT LIETOJUMPROGRAMMU SNAPBRIDGE

D500 ir pirmā Nikon digitālā vienobjektīva spoguļkamera, kas ir saderīga ar SnapBridge. Izmantojot Bluetooth zema enerģijas patēriņa (Bluetooth Low Energy — BLE) tehnoloģiju, ī viedā Nikon lietotne nodroina pastāvīgu mazjaudas savienojumu starp kameru un viedtālruni vai planetdatoru. Uzņēmumus var automātiski sinhronizēt ar viedierīci fotografēanas laikā, nepatērējot kameras akumulatora jaudu. Fotografēanas laikā uzņemto attēlu izmēri pēc sinhronizācijas tiek mainīti uz 1920 x 1080 pikseļiem — ie izmēri ir ideāli piemēroti lietoanai viedtālruņos un sociālajos plasaziņas līdzekļos. Turklāt varat pārvaldīt kameras galvenās funkcijas, izmantojot viedtālruni, un ērti pievienot attēliem ģeogrāfiskās atzīmes. Ikreiz, kad ierodaties jaunā atraanās vietā, SnapBridge automātiski atjaunina kameras vietējo un UTC laiku, izmantojot viedierīces GPS informāciju. Visi uzņēmumi tiks pareizi sakārtoti pēc datuma neatkarīgi no tā, cik daudz laika zonu ķērsosiet. Pateicoties kamerā D500 iebūvētajai tuva darbības lauka sakaru (NFC) funkcijai, kameru var ērti savienot ar viedierīci, lai pirmo reizi aktivētu SnapBridge.

Tagad ir pieejama lietotne Android ierīcēm. Lietotne iOS ierīcēm būs pieejama 2016. gada augustā pakalpojumā App Store®. 


Veids
Digitālā vienobjektīva spoguļkamera

Objektīva savienojums
Nikon F savienojums (ar AF savienotāju un AF kontaktiem)

Faktiskais skata leņķis
Nikon DX formātā; 35 mm [135] formāta fokusa garums ir apm. 1,5x lielāks nekā objektīviem ar FX formāta skata leņķi

Attēla sensors
DX, CMOS, 23,5 mm x 15,7 mm

Kopējais pikseļu skaits
21,51 miljons

Netīrumu samazināšanas sistēma
Attēla sensora tīrīšana, attēla netīrumu noņemšanas atsauces dati (vajadzīga programmatūra Capture NX-D)

Faktiskie pikseļi
20,9 miljoni

Attēla izmērs (pikseļos)
DX (24 x 16) attēla apgabals: (L) 5568 x 3712, (M) 4176 x 2784, (S) 2784 x 1856. 1,3x (18 x 12) attēla apgabals: (L) 4272 x 2848, (M) 3200 x 2136, (S) 2128 x 1424. Fotogrāfijas ar DX attēla apgabalu, kas uzņemtas video ierakstīšanas laikā: (L) 5568 x 3128, (M) 4176 x 2344, (S) 2784 x 1560. Fotogrāfijas ar 1,3x attēla apgabalu, kas uzņemtas video ierakstīšanas laikā: (L) 4272 x 2400, (M) 3200 x 1800, (S) 2128 x 1192. Fotogrāfijas, kas uzņemtas video ierakstīšanas laikā, ar kadra izmēru 3840 x 2160: 3840 x 2160

Glabāšana — faila formāts
NEF (RAW): 12 vai 14 bitu (kompresēts bez zudumiem, kompresēts vai nekompresēts); pieejams liels, vidējs un mazs (vidēji un mazi attēli tiek ierakstīti ar bitu dziļumu — 12 biti, izmantojot kompresiju bez zudumiem), TIFF (RGB), JPEG: JPEG bāzlīnija, kas atbilst augstas kvalitātes (apm. 1: 4), normālas kvalitātes (apm. 1: 8) vai pamata kvalitātes (apm. 1: 16) kompresijai; pieejama kompresija ar optimālu kvalitāti, NEF (RAW) + JPEG: viena fotogrāfija, kas ierakstīta gan NEF (RAW), gan JPEG formātā

Picture Control sistēma
Standarta, neitrāls, dzīvīgs, vienkrāsains, portrets, ainava, blāvs; var modificēt atlasīto Picture Control opciju; pielāgotu Picture Control opciju krātuve

Glabāšana — datu nesējs
XQD, SD, SDHC (UHS-II saderīgas), SDXC (UHS-II saderīgas)

Divi karšu sloti
1 XQD karte un 1 Secure Digital (SD) karte, jebkuru karti var izmantot kā primāro karti vai karti dublējumu uzglabāšanai, vai arī NEF (RAW) un JPEG attēlu atsevišķai uzglabāšanai; attēlus var kopēt no vienas kartes otrā.

Failu sistēma
DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge

Skatu meklētājs
Acu līmeņa pentaprizmas vienobjektīva spoguļkameras skatu meklētājs

Kadra aptvērums
DX (24 x 16) attēla apgabals: apm. 100 % horizontāli un 100 % vertikāli, 1,3x (18 x 12) attēla apgabals: apm. 98 % horizontāli un 98 % vertikāli

Palielinājums
Apm. 1,0 x (50 mm f/1,4 objektīvs iestatīts uz bezgalību, –1,0 m–1)

Attālums starp skatu meklētāju un aci
16 mm (–1,0 m–1; no skatu meklētāja actiņas lēcas centra)

Dioptrijas regulēšana
No –2 līdz +1 m–1

Fokusēšanas ekrāns
B veida BriteView Clear Matte Mark II ekrāns ar AF apgabala dublēšanu (var tikt parādīts kadrēšanas režģis)

Refleksais spogulis
Ātrās atgriešanās veids

Asuma dziļuma priekšskatījums
Jā, nospiežot pogu Pv, objektīva apertūra tiek apturēta pie lietotāja izvēlētās vērtības (režīmos A un M) vai kameras izvēlētās vērtības (režīmos P un S)

Objektīva apertūra
Elektroniski vadāma tūlītēja atgriešanās

Saderīgie objektīvi
Saderīgi ar AF NIKKOR objektīviem, tostarp G, E un D veida objektīviem (daži ierobežojumi attiecas uz PC objektīviem), DX objektīviem, AI-P NIKKOR objektīviem un objektīviem AI bez centrālā procesora (tikai A un M ekspozīcijas režīmos). Objektīvi IX NIKKOR, objektīvi, kas paredzēti kamerām F3AF, un objektīvi bez AI nevar tikt lietoti. Elektronisko diapazona meklētāju var izmantot ar objektīviem, kuru maksimālā apertūra ir f/5,6 vai ātrāka (elektroniskais diapazona meklētājs atbalsta 15 fokusa punktus objektīviem, kuru maksimālā apertūra ir f/8 vai ātrāka un no kuriem var izvēlēties 9 punktus).

Aizvara veids
Elektroniski vadāms fokusēšanas plaknes mehāniskais aizvars, kas pārvietojas vertikāli; elektroniskais priekšējā aizkara aizvars pieejams atbrīvošanas režīmā ar spoguļa pacelšanu

Aizvara ātrums
1/8000–30 s ar 1/3, 1/2 vai 1 EV soli, spuldzīte, laiks, X250

Zibspuldzes sinhronizācijas ātrums
X = 1/250 s; sinhronizācija ar aizvaru, ja ātrums ir 1/250 s vai mazāks

Atbrīvošanas režīms
S (viens kadrs), CL (pastāvīgs mazs ātrums), CH (pastāvīgs liels ātrums), Q (klusa aizvara atbrīvošana), automātiskais taimeris, MUP (spoguļa pacelšana), Qc (klusa nepārtraukta aizvara atbrīvošana)

Lielāks kadru uzņemšanas ātrums
10 kadri/s, CL: 1–9 kadri/s; CH: 10 kadri/s; Qc: 3 kadri/s

Automātiskais taimeris
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 ekspozīcijas 0,5, 1, 2 vai 3 s intervālos

Ekspozīcijas mērīšana
TTL ekspozīcijas mērīšana, izmantojot aptuveni 180 tūkstošu (180 000) pikseļu RGB sensoru

Mērīšanas metode
Matrica: 3D krāsu matricas mērīšana III (G, E un D veida objektīvi); krāsu matricas mērīšana III (citi centrālā procesora objektīvi); krāsu matricas mērīšana pieejama objektīviem bez centrālā procesora, ja lietotājs norāda objektīva datus. Centra svērtais: 75 % svara tiek piešķirts 8 mm aplim kadra centrā. Apļa diametru var mainīt uz 6, 10 vai 13 mm, savukārt svērtās vērtības aprēķina pamatā var izmantot visa kadra vidējo vērtību (objektīvos bez centrālā procesora tiek izmantots 8 mm aplis). Punkts: mērījums tiek veikts 3,5 mm aplī (aptuveni 2,5 % no kadra), kas centrēts izvēlētajā fokusa punktā (centrālajā fokusa punktā, ja tiek lietots objektīvs bez centrālā procesora). Gaišo apgabalu ekspozīcija: pieejama G, E un D veida objektīviem

Mērīšanas diapazons (ISO 100, f/1,4 objektīvs, 20 °C (68 °F))
Matricas vai centra svērtā mērīšana: no –3 līdz +20 EV. Punkta mērīšana: 2–20 EV. Gaišo apgabalu ekspozīcijas mērīšana: 0–20 EV

Režīms
Ieprogrammēts automātiskais režīms ar elastīgu programmu (P); aizvara prioritātes automātiskais režīms (S); apertūras prioritātes automātiskais režīms (A); manuālais režīms (M)

Ekspozīcijas kompensācija
No –5 līdz +5 EV ar 1/3, 1/2 vai 1 EV soli

Ekspozīcijas fiksators
Starjauda fiksēta noteiktā vērtībā

ISO jutība
ISO 100–51 200 EV ar 1/3, 1/2 vai 1 EV soli. Var arī tikt iestatīta uz apm. 0,3, 0,5, 0,7 vai 1 EV (ISO 50 ekvivalents) zem ISO 100 vai uz apm. 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 vai 5 EV (ISO 1640000 ekvivalents) virs ISO 51200; ir pieejama automātiskā ISO jutības kontrole

Aktīvā D-Lighting
Var izvēlēties opciju Auto (Automātisks), Extra high (Ļoti augsts), High (Augsts), Normal (Normāls), Low (Zems) vai Off (Izslēgts)

Autofokuss
Multi-CAM 20K autofokusa sensora modulis ar TTL fāzes noteikšanu, precīzu ieregulēšanu un 153 fokusa punktiem (tostarp 99 krustveida sensoriem, kā arī 15 sensoriem, kas atbalsta apertūru f/8), no kuriem var izvēlēties 55 sensorus (35 krustveida sensorus un 9 sensorus apertūrai f/8)

Noteikšanas diapazons
no –4 līdz +20 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)

Objektīva servo
Viena servo AF (AF-S); nepārtraukts servo AF (AF-C), fokusa paredzēšana tiek automātiski aktivizēta atbilstoši objekta statusam; manuālais fokuss (M): var izmantot elektronisko diapazona meklētāju

Fokusa punkti
153 fokusa punkti, no kuriem var izvēlēties 55 vai 15 punktus

AF apgabala režīms
Viena punkta AF, 25, 72 vai 153 punktu dinamiskā apgabala AF, 3D paredzēšana, grupas apgabala AF, automātiskais apgabala AF

Fokusa fiksators
Fokusu var fiksēt, līdz pusei nospiežot aizvara atbrīvošanas pogu (viena servo AF) vai nospiežot apakškomandu kursortaustiņa vidusdaļu

Zibspuldzes vadība
TTL: i-TTL zibspuldzes vadība, izmantojot RGB sensoru ar aptuveni 180K (180 000) pikseļu; vienmērīga apgaismojuma i-TTL piespiedu zibspuldze digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām tiek izmantota ar matricas, centra svērto un gaišo apgabalu ekspozīcijas mērīšanu; standarta i-TTL zibspuldze digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām ar punkta mērīšanu

Zibspuldzes režīms
Priekšējā aizkara sinhronizācija, lēna sinhronizācija, aizmugurējā aizkara sinhronizācija, sarkano acu efekta samazināšana, sarkano acu efekta samazināšana ar lēno sinhronizāciju, lēna aizmugurējā aizkara sinhronizācija, izslēgta, tiek atbalstīta automātiska FP lielātruma sinhronizācija

Zibspuldzes kompensācija
No –3 līdz +1 EV ar 1/3, 1/2 vai 1 EV soli

Zibspuldzes gatavības indikators
Iedegas, kad papildu zibspuldze ir pilnībā uzlādēta, un mirgo pēc zibspuldzes uzplaiksnījuma ar pilnu jaudu

Piederumu pieslēgvieta
Standartam ISO 518 atbilstoša piederumu pieslēgvieta ar sinhronizācijas datu kontaktiem, kā arī drošības fiksatoru

Nikon radošā apgaismojuma sistēma
i-TTL zibspuldzes vadība, ar radiosignālu vadāmais uzlabotais bezvadu apgaismojums, optiski vadāms uzlabotais bezvadu apgaismojums, modelēšanas izgaismojums, FV fiksēšana, krāsu informācijas pārsūtīšana, automātiska FP lielātruma sinhronizācija, AF palīgs daudzapgabalu AF, sinhronizētā zibspuldzes vadība

Sinhronizēšanas kontakts
Standartam ISO 519 atbilstošais sinhronizācijas kontakts ar fiksācijas vadu

Baltā balanss
Automātisks (3 veidi), spilgts apgaismojums, fluorescējošs (7 veidi), tiešā saulesgaisma, zibspuldze, mākoņains, ēna, iepriekš iestatīts manuāls režīms (var saglabāt līdz 6 vērtībām, tiešā skata laikā pieejams baltā balansa punkta mērījums), krāsu temperatūras iestatījums (2500–10 000 K), visiem iestatījumiem ir pieejama precīza ieregulēšana.

Baltā balansa vairākkadru uzņemšana
Ekspozīcija, Zibspuldze, Baltā balanss, ADL

Tiešais skats — režīmi
Fotogrāfiju tiešais skats, video tiešais skats

Tiešais skats — objektīva servo
Autofokuss (AF): viena servo AF (AF-S), pilna laika servo AF (AF-F); manuālais fokuss (M)

Tiešais skats — AF apgabala režīms
Sejas prioritātes AF, plaša apgabala AF, parasta apgabala AF, objekta paredzēšanas AF

Tiešais skats — autofokuss
Kontrasta noteikšanas AF jebkur kadrā (kamerā fokusa punkts tiek izvēlēts automātiski, kad ir atlasīts sejas prioritātes AF vai objekta paredzēšanas AF)

Video — mērīšana
TTL ekspozīcijas mērīšana, izmantojot galveno attēla sensoru

Video — mērīšanas metode
Matricas, centra svērtā vai gaišo apgabalu ekspozīcija

Video — kadra izmērs (pikseļos) un kadru uzņemšanas ātrums
3840 x 2160 (4K UHD): 30p (progresīvā attēlošana), 25p, 24p, 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p. Iestatījumiem 60p, 50p, 30p, 25p un 24p atbilst šāds faktiskais kadru uzņemšanas ātrums: 59,94, 50, 29,97, 25 un 23,976 kadri/s. Augsta kvalitāte pieejama visiem kadra izmēriem, parasta kvalitāte pieejama visiem izmēriem, izņemot 3840 x 2160

Video — failu formāts
MOV

Video — video kompresija
Uzlabota video kodēšana H.264/MPEG-4 formātā

Video — audio ierakstīšanas formāts
Lineārs PCM

Video — audio ierakstīšanas ierīce
Iebūvētais stereo mikrofons vai ārējais mikrofons; regulējama jutība

Video — ISO jutība
Ekspozīcijas režīmi P, S un A: automātiskā ISO jutības vadība (no ISO 100 līdz Hi 5) ar atlasāmu maksimālo robežu. Ekspozīcijas režīms M: pieejama automātiskā ISO jutības kontrole (no ISO 100 līdz Hi 5) ar atlasāmu maksimālo ierobežojumu; manuālā atlase (no ISO 100 līdz 51200 ar 1/3, 1/2 vai 1 EV soli) ar pieejamām papildu opcijām, kuru ekvivalents ir par aptuveni 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 vai 5 EV (ISO 1 640000 ekvivalents) lielāks nekā ISO 51200

Citas opcijas
Indeksu atzīmēšana, intervāla video, elektroniska vibrāciju samazināšana

Monitors
8 cm (3,2 collas) pa diagonāli, apm. 2359 tūkst. punktu noliecams TFT skārienjutīgs šķidro kristālu displejs ar 170° skatīšanas leņķi, apm. 100 % kadra aptvērumu un manuālu ekrāna spilgtuma kontroli

Atskaņošana
Pilnrāmja kadra un sīktēlu (4, 9 vai 72 attēlu) atskaņošana ar atskaņošanas tālummaiņu, video atskaņošana, fotogrāfiju un/vai video slīdrādes, histogrammas rādīšana, iezīmētie vienumi, fotogrāfijas informācija, atrašanās vietas datu rādīšana, automātiska attēlu pagriešana, attēla novērtēšana un IPTC informācijas iegulšana un rādīšana

USB
Ātrdarbīgs USB (USB 3.0 Micro-B savienotājs), ieteicams savienojums ar iebūvētu USB portu

HDMI izvade
HDMI savienotājs (C veida)

Audio ievade
Stereo mini kontaktspraudnis (3,5 mm diametrā; ar strāvas padeves atbalstu)

Audio izvade
Stereo minikontaktu spraudnis (ar diametru 3,5 mm)

Papildpiederumu pieslēgvieta(-as)
Desmit kontaktu attālais savienotājs: var izmantot, lai pievienotu papildu tālvadības pulti, bezvadu tālvadības ierīci WR-R10 (nepieciešams adapteris WR-A10) vai WR-1, GPS ierīci GP-1/GP-1A vai GPS ierīci, kas atbilst NMEA0183 versijai 2.01 vai 3.01 (nepieciešams GPS adaptera vads MC-35 un kabelis ar 9 kontaktu D-sub savienotāju)

Wi-Fi (bezvadu LAN) standarti
IEEE 802.11b, IEEE 802.11g

Wi-Fi (bezvadu LAN) drošība
Autentificēšana: atvērta sistēma, WPA2-PSK

 Tuva darbības lauka sakari — darbība
NFC Forum 3. tipa marķieris

Wi-Fi (bezvadu LAN) saziņas protokoli
Bluetooth Specification versija 4.1

Atbalstītās valodas
Angļu, arābu, bengāļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, hindi, holandiešu, indonēziešu, itāļu, japāņu, korejiešu, krievu, ķīniešu (vienkāršotā un tradicionālā), marathu, norvēģu, persiešu, poļu, portugāļu (Portugāles un Brazīlijas), rumāņu, serbu, somu, spāņu, taju, tamilu, telugu, turku, ukraiņu, ungāru, vācu, vjetnamiešu, zviedru

Akumulators
Viens uzlādējams litija jonu akumulators EN-EL15.

Trijkāja ligzda
1/4 collas (ISO 1222)

Izmēri (P x A x Dz)
Apm. 147 x 115 x 81 mm (5,8 x 4,6 x 3,2 collas)

Svars
Apm. 860 g (1 mārciņa 14,4 unces) ar akumulatoru un XQD atmiņas karti, bez korpusa vāciņa; apm. 760 g (1 mārciņa 10,9 unces) (tikai kameras korpuss)

Darba vide — temperatūra
No 0 °C līdz 40 °C (no +32 °F līdz 104 °F)

Darba vide — mitrums
85 % vai mazāk (bez kondensāta)