Uzzini, kādi Ziemassvētku rotājumi radīs mājās svētku noskaņu!

Ziņojums ir pievienots Xnet interneta veikals, novembris 21, 2017

Ziemassvētki ir laiks, kad gribas mājās ieviest īpašu atmosfēru. Protams, tieši uz pašiem svētkiem galvenā loma ir eglītei, bet kā atmosfēru uzburt pirms un pēc tam? Jāizmanto Ziemassvētku rotājumi! Bet kuri Ziemassvētku dekori būs vispraktiskākie? Vai pastāv Ziemassvētku rotājumi telpām, kas izmantojami arī visos citos gadalaikos? Atbildes uz šiem jautājumiem meklē internetveikala Xnet.lv speciālistu sagatavotā raksta turpinājumā!

Klusums pirms “vētras”

Pirmais rotājums, kas liecina, ka drīz būs jāmeklē Ziemassvētku dekori, ir Adventes vainags. To veido priežu vai egļu skuju gredzens un klasiskie Ziemassvētku rotājumi – sveces. Bet, vai esi kādreiz aizdomājies, kā tas radies, kādēļ to klasiski veido no skujkoku zariem un kādēļ tajā ir tieši četras sveces?

Foto: Pixabay.com

Tradīcijas no 5. gadsimta

Vai spēj noticēt, ka Adventes vainags ir vairāk nekā 15 gadsimtus vecs? Tā tiešām ir! Vainags radīts tālajā 5. gadsimtā – 490. gadā – saistībā ar kristīgo baznīcu. Adventes laiks ir 28 dienas pirms Ziemassvētkiem – četras klusuma un gaidīšanas nedēļas. Tas ir arī viens no iemesliem, kādēļ vainagā ir tieši četras sveces. Otrs iemesls ir saistīts ar kristīgās baznīcas vērtībām šajā laikā:

  • pirmā aizdegtā simbolizē cerību;

  • otrā simbolizē aicinājumu uz pestīšanu;

  • trešā ir prieka svece;

  • ceturtā ir eņģeļu jeb mīlestības svece.

Par šī laika simbolu skujkoku vainags izvēlēts tādēļ, ka mūžzaļo koku zari simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību, savukārt vainaga forma, aplis, tiek asociēts ar mūžību, vienotību un gaismas uzvaru pār tumsu.

Foto: Pixabay.com

Jo vairāk gaismas, jo labāk

Adventes vainagā sveces tiek iedegtas, simbolizējot cerību tumšajā ziemas periodā. Kādēļ gan neieviest vēl vairāk cerības un gaismas šajā laikā? Šim nolūkam lieti noder vistipiskākie Ziemassvētku dekori – lampiņu virtenes. Turklāt ar tām ir iespējams izdarīt visdažādākos brīnumus un radīt neskaitāmas noskaņas – no absolūtas svētku līdz pilnīgai romantikas atmosfērai! Ar lampiņu virtenēm Tu vari:

  • iezīmēt loga rāmi un palodzi, radot vairāk gaismas un vieglu Ziemassvētku noskaņu, kam tipiski ir paredzēti Ziemassvētku dekori;

  • ievīt palmas lapās un zaros vai izkārt gar sienām un griestiem – šādi Ziemassvētku dekori radīs visīstāko svētku noskaņu;

  • aplikt ap gultas rāmi, piestiprinot lampiņas zem gultas, lai redzama vien gaisma, bet pašas lampiņas nē, vai apvīt ap gultas galvgali, radot īpaši romantisku noskaņu.

Gandrīz vai neticami, ka Ziemassvētku dekori spēj būt tik daudzpusīgi, vai ne?

Foto: DIYCozyHome.com

Atpakaļ bērnībā

Ziemassvētku rotājumi telpām ir tik dažādi, un ne visi ir obligāti jāpērk. Ir tādi Ziemassvētku dekori, ko Tu vari izgatavot pats, iesaistot šajā nodarbē arī savu ģimeni. Vai atceries, ko bērnībā, tuvojoties gada lielākajiem svētkiem, darīji bērnudārzā un skolā? Visvienkāršākie un vienlaikus visskaistākie Ziemassvētku rotājumi telpām ir papīra sniegpārsliņas, kuras pats esi izgatavojis. Kas tiem nepieciešams? Papīrs, šķēres un izdoma (vai kāds paraudziņš, ja trūkst ideju), un tas arī viss! Pats interesantākais – šie Ziemassvētku rotājumi telpām katru reizi izdodas citādāki. Nekad neviena sniegpārsla nebūs tāda pati kā cita – gluži kā dabā!

Foto: Pinterest.com

Mazliet uzfrišināti klasiskie Ziemassvētku rotājumi telpām

Ko darīt, ja vienkārši sniegpārsliņas jau kļuvušas garlaicīgas un gribas ko interesantu? Lai top sniega balerīnas – pie griestiem piekarami Ziemassvētku dekori! Kā tās izveidot? Process ir pavisam vienkāršs:

  • izgriez balerīnu siluetus pēc šablona;

  • izgriez sniegpārslas ar tukšiem vidiņiem;

  • uzvelc balerīnām sniegpārslas kā bruncīšus.

Šie ir ļoti skaisti un pievilcīgi pie griestiem vai aizkaru stangām piekarami Ziemassvētku rotājumi – klasiski, bet ar odziņu.

Foto: Pixabay.com

Pats “karstākais” laiks – Ziemassvētki

Šis ir laiks, kad Ziemassvētku dekori piedzīvo vislielāko kulmināciju – mājās tiek ienesta eglīte, kas tiek rotāta ar dažādām eglīšu mantiņām, virtenēm un svecītēm. Svētkos arī tiek bagātīgi klāti galdi, tādēļ jāparūpējas, lai tie tiktu pienācīgi noformēti, un kas gan ir labākie Ziemassvētku galda rotājumi, ja ne kvalitatīvi, skaisti galdauti? Uz galdiem salikti svečturi, kuros stāv aizdegtas sveces, blakus stāv izgreznota eglīte, pie loga mirdz lampiņu virtenes, bet virs galvas piruetes griež balerīnas sniegpārslu bruncīšos. Šādi Ziemassvētku rotājumi telpām piešķir īpašu noskaņu, vai ne?

Starp veco un Jauno gadu

Posms no Ziemassvētkiem līdz Jaungada svinībām ir laiks, kad svētku noskaņa mājās kūsāt kūsā. Parasti Ziemassvētku dekori tiek noņemti ap Zvaigznes dienu, taču lielākie šo svētku entuziasti saglabā rotājumus līdz pat Valentīndienai, kad laiks sniegpārslu vietā griezt sirsniņas.

Ir kādi Ziemassvētku dekori, kas “pārvākušies” uz Vecgada vakaru – tās ir brīnumsvecītes. Kādreiz ļoti populārie Ziemassvētku dekori pēdējo gadu laikā kļuvuši par mini salūta simbolu un ir ļoti iecienīti skaistu bilžu ar svētku sajūtu veidošanai.

Foto: Pixabay.com

Ziemassvētku rotājumi telpām nezaudē aktualitāti arī citā laikā

Tici vai ne, bet pastāv arī Ziemassvētku rotājumi, kas ir aktuāli visu cauru gadu, piemēram, iepriekšminētās lampiņu virtenes – lielisks atmosfēras radītājs. Bet, protams, ir kas vēl klasiskāks. Tās ir dažādas sveces un svečturi. Tavi krājumi iet uz beigām? Ieskaties mūsu internetveikalā Xnet.lv un atrodi savai gaumei piemērotākās sveces un citus Ziemassvētku dekorus!