Kādu televizoru izvēlēties garajiem ziemas vakariem – Samsung vai LG?

Ziņojums ir pievienots Xnet interneta veikals, novembris 02, 2017

Kad ārā ir tumšs un auksts, vakari pie televizora kļūst par jauku laika pavadīšanas veidu visai ģimenei. Izglītojoši raidījumi vai izklaidējošas filmas – tumšais gadalaiks ir īsti piemērots šādām izklaidēm, pie tam bez sirdsapziņas pārmetumiem par to, ka brīvais laiks tiek pavadīts telpās. Bet kas būs labāks sabiedrotais – Samsung televizors vai LG televizors? Izpētīsim!

Foto: Shutterstock.com

Samsung televizors vai LG televizors – kuru lai izvēlas?

Katru gadu šie divi zīmoli cīnās par pircēju naudiņu. Neatkarīgi no tā, vai pircēja budžets ir pāris simti vai vairāki tūkstoši, abi zīmoli sola labāko kvalitāti. Teju ikviens 2017. gada LG televizors vai Samsung televizors ir aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām un funkcijām, piemēram, Freeview Play, 4K Ultra HD, kā arī tie atbalsta HDR un viedās TV sistēmas.

Taču var mēģināt arī laboratoriski pārbaudīt, kurš tad ir televizoru karalis – Samsung televizors vai LG televizors. Šoreiz uzmanības centrā modeļi par demokrātisku cenu: 400 līdz 700 eiro. Protams, vari lūkoties uz visaugstākās kvalitātes ierīcēm, taču jāatzīst, ka arī šajā cenu grupā ir ne mazums lielisku ierīču, kas kalpos kvalitatīvi un gana ilgi.

Šajā cenu grupā ikviens televizors Samsung un televizors LG ir aprīkots ar jaunākajām ekrānu tehnoloģijām un viedtelevīzijas piedāvātajām iespējām. Varbūt nāksies atteikties no tādām īpašām funkcijām kā īpaši ātra kustību apstrāde vai augstākās klases funkcijām, piemēram, viedās pults, ar ko aprīkoti dārgāki modeļi.

 

Konkrēti Samsung un LG modeļi – salīdzinājums

Foto: Xnet.lv

Samsung UE40MU6102. Šis 40 collu Samsung viedtelevizors, tāpat kā tā dārgākie līdzinieki, ir izstrādāts, paturot prātā kvalitāti, neraugoties uz nosacīti nelielo ekrānu un visai saprātīgo cenu zīmi. Tam ir 4K HDR ekrāns, kas teorētiski sniedz asāk detalizētu attēlu ar izteiktākām krāsām. Šis televizors Samsung labākajās tradīcijās ir aprīkots ar ērti lietojamo Samsung viedtelevizora sistēmu, kurai pieejams arī visai plašs klāsts interesantu lietotņu un aplikāciju.

Foto: Xnet.lv

LG 43UJ6517. Kontrasta pastiprināšanas funkcija, augstas kvalitātes skaņas sistēma, Smart TV, un vēl dažādas papildus funkcijas, kas nodrošina lieliskas izklaides iespējas un augstāko kvalitāti – šādi raksturojams šis televizors LG. Tāpat tiek piedāvāts arī 4K HDR pārraižu atbalsts, lai Tu varētu baudīt labāko pieejamo kvalitāti.

Foto: Xnet.lv

Samsung 49MU6402U. Raugoties uz šo televizoru, top skaidrs, kāpēc tieši šī modeļa Samsung televizors ir tik populārs. Līdzīgi kā iepriekš minētais 40 collu mazais brālis, šis 49 collu modelis ir aprīkots ar 4K HDR ekrānu un vienkārši saprotamu viedtelevīzijas sistēmu. Tāpat ir pieejams Bluetooth savienojums, kas ļauj pievienot skaļruņus bez vadiem, lai Tava dzīvojamā istaba izskatītos maksimāli eleganti.

Foto: Xnet.lv

LG 49UJ670V. LG televizori tika sākti aprīkot ar Freeview Play jau 2016. gadā, un nu visiem šī ražotāja 2017. gada modeļiem ir viedais elektroniskais programmu vednis (EPG). Šis 49 collu modelis ir visai līdzīgs jau iepriekš minētajam 43UJ670V. Tam ir tā pati viedās televīzijas platforma un ekrāna tehnoloģija, taču viss ir nedaudz lielākā mērogā, tādēļ jāņem vērā, ka tas var ietekmēt arī attēla un skaņas kvalitāti. Tāpat šis televizors LG ir novietots uz eleganta paliktņa, nevis uz divām kājām kā tā attālie radinieki.

Kādi parametri jāņem vērā, izvēloties televizoru?

Foto: Shutterstock.com

Kā ar daudzu lietu iegādi, atbildi uz šo jautājumu lielā mērā ietekmē Tavas vēlmes, iespējas un gaume. Labā ziņa gan ir tā, ka mūsdienās, izvēloties plašāk pazīstamo ražotāju tehniku, ir teju neiespējami nopirkt kaut ko ne pārāk labi kalpojošu. Tehnoloģijas attīstās, līdz ar to tas, ar ko mūsdienās ir aprīkoti teju visi televizori, pirms gadiem 10 pat sapņos nerādījās. Taču dažus ieteikumus ir vērts ņemt vērā.

  1. Vieta. Ir jāzina, kur jaunā ierīce tiks novietota, kā tā tiks stiprināta (pie sienas, uz paliktņa vai uz galdiņa), vai tuvumā ir pieejama rozete un kāds ir maksimālais izmērs, ko atvēlētajā vietā var ievietot. Tikai tad, kad tas ir skaidrs, var doties un izvēlēties televizora modeli.

  2. Vēlamā ekrāna izšķirtspēja – tā lielākoties variē no 1280x720 līdz 3840x2160 punktiem (horizontāli x vertikāli). Jo lielāka izšķirtspēja, jo asāks attēls, taču jāņem vērā arī ekrāna izmērs – piemēram, salīdzinot 40 collu un 55 collu televizorus ar vienādu izšķirtspēju, pirmajā ierīcē attēls būs asāks, jo katra punkta izmērs ir nelielāks.

  3. Smart TV. Nav obligāta funkcija, bet – ja ir vēlme turēt roku uz tehnoloģiju pulsa, noteikti izvēlies televizoru ar šādu funkciju. Bez tam –šobrīd lielākais vairākums nopērkamo zīmolu televizoru (arī Samsung vai LG televizors) būs ar to aprīkoti, tāpēc īpaši piemaksāt par šo funkciju nevajadzēs.


Ja šķiet, ka jauns televizors ir tieši tas, kas šajā sezonā nepieciešams, tad nekavējies – interneta veikalā Xnet.lv ir pieejams plašs klāsts televizoru ar dažādām funkcijām, atliek vien salīdzināt un izvēlēties to, kas vislabāk atbilst dzīvesveidam un vajadzībām. Tavs jaunais LG vai Samsung televizors ir dažu klikšķu attālumā – atver Xnet.lv un nolūko savu jauno televizoru jau tūlīt!