Ko dāvināt absolventiem?

Ziņojums ir pievienots Xnet.lv, jūnijs 27, 2018

Foto: fakulteti.mk

Ir pienācis pavasaris! Tu ieklausies putnu dziesmās, ienirsti ziedu aromāta burvībā un paveries apkārt uz zaļojošiem kokiem… Pavasaris ir laiks, kad bērni, skolnieki un studenti saņem apstiprinājumu - apliecības, ka jau rudenī, turpinot mācības un ceļu uz pieaugušo dzīvi tos sagaidīs jauni pārbaudījumi.

Katru gadu absolventu bērnudārza grupiņa, sākumskolas, pamatskolas vai vidusskolas pēdējā klase vai koledžas un augstskolas pēdējā kursa studenti saņem apstiprinājumu, ka noteikta daļa iegūtās izglītības ir pievarēta, tā ir jauniešu bagātība un pirmais vai jau kārtējais sasniegums.

Drīz izlaidīsies jauneklis vai jauniete un nezini, ko viņiem uzdāvināt, lai dāvana iepriecinātu saņēmēju un dāvana būtu noderīga un praktiska? Lasi, šo rakstu un uzzini, kādas dāvanas izvēlēties, lai absolventu iepriecinātu!

Izlaidumam cilvēks gatavojas, jau no bērnības.. Padies vecākiem un citiem līdzcilvēkiem, kuri iegulda savas zināšanas, tradīcijas, kultūru un laiku bērna pilnveidošanā.

Mazulītis izaug vēja spāniem. Laikam ejot, palaidnības, dziedāšana un bezrūpīga spēlēšanās aizstāj intereses, pienākumi un atbildība par paveikto vai nepaveikto. Jaunais cilvēks apgūst savas personības spēka un vājību puses, un apgūst, ko ar tām iesākt savā patstāvīgajā dzīvē.

Tā ir liela vērtība, ja tuvākie cilvēki prot saskatīt un virzīt jauno personību cauri šim procesam, to motivējot un parādot patiesu atzinību par labi padarītu darbu, ieguldītajām pūlēm un izcīnītajām iekšējām un uzvedības barjerām, kuras personība formēšanās procesā iepazīst un mācās, ko ar tām iesākt.

Foto: XNET.LV 

Lielisks veids kā motivēt absolventu jaunu virsotņu iekarošanai un atzinīgi novērtēt tā ieguldītās pūles ir pasniegt jauku dāvanu, kas būs noderīga, skaista un/vai prakstiska. Dāvana simbolizē Jūsu ticību absolventa spēkiem pievarēt arī nākamos mācību posmus vai darba uzsākšanas gaitas.

Atšķirīgos vecumos pasniegsiet, atšķirīgas dāvanas, jo cilvēka vajadzības, vēlmes un intereses dažādos vecumos būs savādākas.

Pirmie izldaiduma posmi ir bērnu dārzu absolvējot, kad bērns saņem izziņu par pirmsskolas izglītības iegūšanu, kas sagatavo bērnu skolas gaitām. Šajā vecumā visbiežāk bērns atbildīgi un ar prieku gatavojās mācību procesam skolā, lai arī nav īsti skaidrs, kas tur skolā notiks, taču bērna apziņā tā ir pirmā “lielo” bērnu dzīves pieredze, kurā nav jāguļ klusā stunda, taču joprojām starpbrīdī var spēlēties ar vienaudžiem.

Bērnudārza absolvents noteikti novērtēs, ja dāvanā saņems kādu sen kārotu rotaļlietu. Par to kāda rotaļlieta bērnam būs tieši šobrīd aktuāla, vajadzētu jautāt absolventa vecākiem. Ja bērns ir aktīvs un dzīves priecīgs, tad lieliski noderēs arī bumba futbolam vai volejbolam, kā arī cits sporta inventārs, kas būs piemērots bērna vecumam.

Bērns noteikti novērtēs, ja dāvanā saņems, piemēram, mugursomu un penāli ar visiem piederumiem, kuru varēs izmēģināt visas vasaras garumā. Tā ir praktiska dāvana un tā ļauj bērnam aprast ar šiem piederumiem un skolnieka lomu. Tā pat arī bērna istabas pielāgošana jaunajai skolnieka lomai noteikti motivēs skolas gaitas - grāmatu plaukts, piemērots skolēna galds, lampa un krēsls.

Bieži vien sākumskolas izlaidums ir beidzot 6.klasi, ja bērns ir mācījies sākumskolā. Šajā vecumā absolventiem lieliska dāvana, kas darīs saņēmēju patiesi priecīgu būs mūsdienīgi ļoti aktuālā tendence aktīvi atpūsties svaigā gaisā, tie ir hoverbordi, velosipēdi, penny board, skrituļslidas,skrejriteņi vai baseins. Citās izglītības iestādēs izlaidums 6. klasē netiek svinēts, taču atzīmē 4.klases pabeigšanu un atvadīšanos no sākumskolas audzinātājas, kura vadījusi pirmo skološanās posmu.

Šis  ir brīdis, kad jaunieši jau prot apieties ar viedierīcēm un tie visbiežāk ir arī pateicīgi saņemot dāvanā spēļu konsoles, izvēloties atbilstošas spēles, tā ir izklaidējoša aktīvās atpūtas sastāvdaļa.

Foto: dreamstime.com

Pamatskolas izlaidumu atzīmē ar 9. klases pabeigšanu, tas ir noslēguma punkts, kurā daudzi skolnieki jau izdara izvēli turpināt apgūt vidējo izglītību vai apgūt vidējo izglītību kopā ar sevis izvēlēto arodprasmi.

Absolvējot 9. klasi skolnieks priecāsies, ja saņems dāvanā viedierīces - viedtālruni, planšeti un/vai portatīvo datoru.

Vidusskolas un profesionālo vidējo izgītību ieguvušie absolventi, var vienlīdzīgi pretendēt uz augstākās izglītības iespējām. Ja absolventam uz šo brīdi vēl īpašumā nav portatīvā datora, tad studiju process sagādās daudz grūtību, jo mūsu laikmetā liela daļa studiju pastāvīgi iesniedzamo darbu ir veidojami uz datora. Laptops, notebooks, starcionārs dators vai cita ierīce, studijām tās ir pat ļoti noderīgas iekārtas! Jauda, izmērs, svars un atmiņas daudzums, operētājsistēma, videokartes lasītspēja, attēla kvalitāte, skaņas kvalitāte ir rādītāji, kas būs galvenie rādītāji, lai noteiktu tieši cik ļoti izvēlētā iekārta būs noderīga izvēlētajā profesijā. Radošo profesiju pārstāvji novērtēs augsto veiktspēju attēlam, skaņai un video kvalitātei.

Foto: zf.ro

Augstākās izglītības iespējas ir neierobežotas laikā un telpā, tās var apgūt teju visā pasaulē un visa mūža garumā. Absolventu, kas ir ieguvis augstākās izglītības diplomu var iepriecināt ar iecienītākajām smaržām un rotaslietām, piemēram, zelta ķēdīte vai aproce. Zeltlietas ir ļoti laba dāvana beidzot studijas, īpaši tādēļ, ka tās valkājot absolvents atminēsies par dāvinātāja klātbūtni un atbalstu. Laba dāvana ir aksesuāri, piemēram, soma, maks, saulesbrilles un rokaspulkstenis.