Iepazīsties – labākie ziemas prieki, kas Tev šogad noteikti jāizbauda!

Ziņojums ir pievienots Xnet interenta veikals, novembris 07, 2017

Kurš gan nav dzirdējis nostāstus par “īstajām” ziemām, kādas piedzīvotas pirms 20, 30 un 40 gadiem! Tad, kad sniega kupenas bijušas līdz viduklim dziļas, kad sals bijis -35oC grādi un pāri Daugavai mierīgi gājuši pa ledu, jo tas bijis tik biezs, ka pat gribēdams nevarētu ielūzt. Un vai ir kaut viens cilvēks, kurš no savu vecvecāku stāstiem vai, lasot Poruka “Kauju pie Knipskas”, nav vizualizējis to lielo pikošanos un sniega cietokšņu celšanu, domādams – “Cik forši būtu, ja šādi ziemas prieki būtu iespējami arī mūsdienās…”? Hei, nenokar degunu! To var! Un tie nav vienīgie ziemas prieki, ko iespējams baudīt mūsdienu ziemās! Kas ir foršākās ziemas izklaides, ko Tev šogad noteikti jāizbauda? Uzzini Xnet.lv speciālistu sagatavotā raksta turpinājumā!

Foto: Shutterstock.com

Artūrs Irbe noteikti piekristu

Kas ir Latvijas nacionālais sporta veids? Protams, hokejs! No arēnas līdz piemājas dīķim, no pieaugušajiem līdz bērniem – hokeja spēlēšanu iecienījuši visu vecumu vīrieši un arī daļa sieviešu. Un kāpēc gan ne – hokejs nodrošina:

  • fiziskās aktivitātes labas veselības uzturēšanai;

  • iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā;

  • daudz pozitīvu emociju, smieklu, jautrības un azarta;

  • patīkami pavadītu laiku kopā ar draugiem un ģimeni.

Viss, kas Tev vajadzīgs, lai spēlētu hokeju uz piemājas dīķa, ir hokeja ripa, nūja un slidas. Tiesa, jāteic, ka joprojām trūkst vienprātības, kad runa ir par slidu izmēra izvēli. Mēs, Xnet.lv speciālisti, atgādinām – labāk, lai slidas ir mazliet brīvākas, nekā spiež – izvēlies slidas, kas ir par vienu izmēru lielākas nekā Tava pēda! Tad, kad dosies slidot, ievelc slidzābakā vilnas zeķi! Šāda kombinācija pasargās pēdu no asinsrites nospiešanas un salšanas, lai ziemas prieki neradītu veselības problēmas. Protams, atceries arī par atbilstošu apģērbu, lai šie ziemas prieki nebeigtos ar saaukstēšanos, un obligāti uzvelc cepuri, lai neapsaldētu ausis vai galvu.


Grācija un daile uz ledus – katrs to izprot citādi

Kādas ir Tavas asociācijas ar šiem vārdiem? Lielākajai daļai sieviešu prātā nāktu daiļslidošana. Iedomājies skatu – ir skaisti sasnidzis sniegs, uz dīķa izveidojies kārtīgs, gluds, mirdzošs ledus, un Tu uz šī ledus saulainā, patīkami siltā dienā bez vēja griez skaistas piruetes. Vai nav forši?

Foto: Xnet.lv

Tomēr ir daļa, kas ar “grāciju un daili uz ledus” saprot ko citu – tie ir kaislīgie zemledus makšķernieki, kuriem īstie ziemas prieki sākas tad, kad urbis tikko izveidojis caurumu ledū. Lieki piebilst, kāda ir viņu sajūsma, kad pirmajās trīs minūtēs, kopš āķis ielaists āliņģī, jau ir pieķērusies  kāda makana vimba, stinte vai brašs asaris. Lai lielo lomu un visu nepieciešamo aprīkojumu ērti aizgādātu mājup, lieti noder stumjamās ragavas, ko var iegādāties mūsu internetveikalā. Bet tās nav vienīgās ragavas, kas pie mums pieejamas!

Klasiski un mūžam aktuāli ziemas prieki uz kalna bērniem

Vai bērnība maz ir iedomājama bez ragavām ziemā? Kas gan var būt jaukāks par bērnu smiekliem, priecīgām klaigām un sajūsmas saucieniem, traucoties no kalna ar:

  • ragaviņām;

  • pūšļiem;

  • piepūšamām kamerām;

  • plēvēm;

  • “ābolīšiem” un citiem braucamrīkiem!

Un viss kļūst vēl interesantāk, kad šādi ziemas prieki aizrauj arī vecākus – tie, kas sākumā laižas no kalna pienākuma dēļ, lai pasargātu mazo no traumām, pēc dažiem braucieniem to dara jau ar lielu prieku un aizrautību, jo ir taču tik feini atgriezties bērnībā!

C:\Users\SantaK\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Xnet.lv-ziemas prieki-slēpes.jpg

Foto: Pixabay.com

“Nopietnie” ziemas prieki nopietnajiem pieaugušajiem

Ja Tevi tomēr nespēj aizraut tik “nenopietna” izklaide kā traukšanās no kalna ar ragaviņām, neskumsti – slēpes un snovbords jau deg nepacietībā sagādāt Tev adrenalīna, ātruma un piedzīvojumu garšas pilnus mirkļus uz kalna! Ja nekad neesi nodarbojies ar slalomu vai snovošanu, neuztraucies – teju uz katra kalna ir slēpošanas un snovošanas instruktori, kas ar lielāko prieku palīdzēs Tev apgūt šos sporta veidus. Bet ko darīt tad, ja no kalniem ir bail, bet gribas slēpot? Izvēlies kvalitatīvas distanču slēpes un dodies uz slēpošanas trasi vai izveido pats savu pa tuvējo pļavu un mežmalu.

Foto: Pixabay.com

Kā pareizi izvēlēties piemērotas slēpes?

Senais uzskats, ka distanču slēpēm jābūt tik garām, lai gali aizsniegtu uz augšu izstieptas rokas pirkstu galus, ir pareizs. Bet, lai slēpju garums būtu ērts un nebūtu problēmu manevrēt uz kalna, kalnu slēpēm jābūt garumā līdz apmēram degunam. Tomēr arī šis nav viennozīmīgs noteikums – viss atkarīgs no tā, kādi ziemas prieki uz kalna vai līdzenas zemes Tev ir padomā.

Lai pārvietošanās sagādā vairāk prieka

Kā panākt, lai ziemas prieki un Tava bērna sajūsma nebeigtos arī tad, kad laiks doties prom no kalna? Pavisam vienkārši – nopērc viņam sniega skūteri! Tas ir parastā skrejriteņa ziemas variants ar slēpītēm. Kur tādu dabūt? Ieskaties mūsu internetveikala sadaļā “Ziemas sporta veidi” – tur Tu atradīsi ne tikai visdažādāko krāsu sniega skūterus un ragavas, bet arī sniega kurpes, nepieciešamo aprīkojumu hokejam, slidošanai un slēpošanai, lai ziemas prieki šogad ir viens no galvenajiem aukstā gadalaika piedzīvojumiem kopā ar ģimeni, draugiem vai mīļoto!