Kā sagatavoties festivālam?

Ziņojums ir pievienots Xnet.lv, jūnijs 29, 2018

Foto: shutterstock.com

 

Lielākie un plašāk apmeklētie festivāli Latvijā ir “Positivus” un “Summer Sound”.

“Positivus” festivāls ir Baltijā lielākais mūzikas un mākslas festivāls, kas ik gadu jūlija vidū notiek Salacgrīvā. Pirmo reizi festivāls notika 2007.gadā.

Ik gadu Liepājā norisinās “Summer Sound” uz kuru mēro ceļu mūzikas baudītāji. Šogad festivāls Liepājā norisināsies no 3. - 4.augustam.

Mūzikas festivāla apmeklējums vairāku dienu garumā ir savādāka atpūta, salīdzinot ar došanos pārgājienā vai dabas atpūtas braucienā. Atšķirīgs ir kā mērķis, tā līdzi ņemšanai vajadzīgo lietu saraksts..

Foto: summersound.lv

Vai Tev ir gadījies bez iepriekšēja plāna aizķerties ciemos? Man ir gadījies un doma vien, ka vēlreiz vēlos doties gulēt vai mosties bez zobu birstēšanas uzdzen mērenu drebuļu sajūtu..

Man patīk rūpīgi un pārdomāti gatavoties izbraucieniem, lai es justos tieši tik ērti ārpus mājām, cik iespējams. Mājas ir nevis adrese, tā ir sajūta, lai kur arī atrastos.. un tādēļ dodoties uz festivālu parūpējies par savām ērtībām. Ja esi apmeklējis līdz šim festivālus, Tev noteikti ir kādi knifiņi, ko ieteikt citiem festivāla dalībniekiem.

 

Bieži cilvēki interesējās, taču augstāk minēto festivālu organizatori noteikumos ir minējuši, ka nav atļauta ēdienu un dzērienu ienešana teritorijā. Ēdienus, našķus un dzērienus varēsi iegādāties turpat uz vietas pie tirgotājiem. Pasākuma laikā tiks tirgoti arī aksesuāri un suvenīri.

Ko ņemt līdzi uz festivālu, lai justos mājīgi un ērti? Xnet.lv ir sagatavojis sarakstu ar nepieciešamajām lietām līdzi ņemšanai (nav nepieciešams ņemt līdzi dīvānu no viesistabas), lai padarītu palikšanu festivāla telšu pilsētiņā īpaši ērtu.

 

Xnet.lv ieteikums - līdzi paņem:

 1. Piemērotu apģērbu, paturot prātā, ka apģērbam ir jābūt piemērotam gaidāmajiem laikapstākļiem - vēsākai naktij, peldei, vējam, lietum un svelmei dienas vidū.

  • sievietei  - kleita, šorti, peldkostīms, saulesbrilles, cepure, lietus virsjaka, topiņš, apakšveļa, rezerves zeķītes, džemperis, bikses, lakatiņš

  • vīrietim - šorti, bikses, krekls ar īsām vai garām piedurknēm, jaka, apakšveļa, rezerves zeķes, peldbikses, virsjaka lietum, cepure, saulesbrilles

Ieteikums! Padomāt, kā šie apģērbi un aksesuāri izskatīsies savelkot tos dažādās kombinācijās, lai festivāla laikā var izbaudīt mūziku un pasākumu bez lieka stresa, ja vien Tev ir svarīgi, ko par Tevi domās apkārtējie.. Festivāls taču ;)

      

Foto: dreamstime.com

 1. Apavus, tā ir komforta neaizvietojamā daļa! Domājams, ka pievienosies apgalvojumam, ka apavi ir viena no komforta pamatsastāvdaļām. Ērtās sandeles karstā vasaras dienā ir neaizstājamas, tāpat kā pēc lietus gumijas zābaki. Arī gumijas čības (Crocs?) būs noderīgas, ja naktī vēlēsies ātri nokļūt līdz tualetei vai dušai (pieminētajos festivālos ir pieejamas arī dušas). 

 1. Sauļošanās krēmu ar saules aizsardzības filtriem (SPF), lai pasargātu ādu no saules staru kaitīgās iedarbības, īpaši dienas vidū, kad saules izstarotie UVA un UVB stari ir visintensīvākie. Lai nepārsteidz vakarā odi un dunduri, ieteicams paņemt līdzi kādu pretodu līdzekli. Katram gadījumam paņem līdzi tualetes papīru, mitrās salvetes vai salvešu rulli. Festivālu organizatori parūpējās par dušām, taču ir iespēja atsvaidzināt matu sakārtojumu arī bez dušas ar sauso šampūnu.

 2. Savu aptieciņu. Lai arī tiek nodrtošināts medpunkts pasākumu laikā, tomēr vērts paredzēt un paņemt līdzi savām vajadzībām medikamentus. Neatkarīgi, vai tas ir plāksteris un aktivētā ogle, vai tas būs Ibumetin un Alka Seltzer, jautā savam farmaceitam pēc padoma, kas tieši tavā aptieciņā iederēsies festivāla laikā, lai nezaudētu komfortu. Tāpat vajadzētu rīkoties atbildīgi un parūpēties arī par drošu seksu, līdzi ņemot arī prezervatīvus.

 3. Higiēnas preces (dušas želeja, šampūns, zobu pasta un zobu birste, dekoratīvā kosmētika un tavas iecienītākās smaržas) un citi līdzekļi pēc to nepieciešamības.

 4. Noderīgs būs dvielis, ja izlemsi apmeklēt dušu, nopeldēties, vai pēc lietus nosusināties. Par to, ka Tev būs līdzi dezodorants, vispriecīgākie būs Tavi telts biedri ;)

Foto: glastonburyfestivals.co.uk

 

No tehniskā ekipējuma:

 1. Ieteikums paņemt uzlādētu Power Bank (portatīvie akumulatori), lai mūsu digitālajā pasaulē neesam izkrituši no aprites pasākumā, jo nevar ievietot postu Instagramā vai uzsist ziņu noklīdušajiem draugiem ar savu atrašānās vietu! :D Ārprāts, ja kas tāds notiktu!

 2. Papildus ierīces, lai interesantos veidos iemūžinātu pasākuma gaitu filmējot un fotogrāfējot (vēlies uzzināt xnet.lv ieteikumus vasarīgām bildēm, lasi šeit)

 3. Paņem līdz telti - noteikti noderēs ;) Esi drošs, ka pasākuma laikā plāno doties projām laicīgi? Nē? Laicīgi iegādājies arī telts vietu un atbraucot uz festivālu dodies ieņemt savu vietu pasākuma telšu pilsētiņā. Tip! Ja telts ir tikko iegādāta, pamēģini to vismaz vienreiz uzsliet vēl pirms pasākuma.

 4. Teltī ieklājamu termo paklājiņu - fantastisks atradums īpaši uz rīta pusi, kad ārā bija visaukstākais gaiss un spēki ballēties jau bija izsīkuši, tas lieliski pasargāja no aukstās un cietās zemes virsmas, taču ja ir vēlme pēc mīkstākas guļamās virsmas, tad to var iekārtot ar piepūšamu matraci, turklāt matrača izmērus vajadzētu izvēlēties atbilstoši telts izmēram un padomāt par uzpumpēšanu.

 5. Guļammaiss - man jau šķita, ka tik mazā kulītē nevar siltu segu ievīstīt… es kļūdijos, tomēr speciāli veidotie tūrisma guļammaisi ir ļoti silti un lieliski saglabā ķermeņa siltumu un komfortu. Es festivālu apmeklēju ar savu mīļoto, tādēļ lielisks bija tas moments, kad mēs izdomājām savus guļammaisus ar rāvējslēdzējiem saslēgt kopā, tā mēs varējām gulēt kopā savijušies, kā bija ierasts līdz festivālam.

Foto: reverbnation.com

 1. Nojume vasaras dienā pasargās Tevi no karstās svelmes un būs lieliska vieta, kur patverties no saules nelielai kompānijai, piemēram, spēlējot kārtis.

 2. Vimpelis vai karogs mastā Tev ļaus vieglāk noorientēties telšu pilsētiņā, kad apkārt ir simtiem līdzīgu telšu.

 3. Parūpējies, lai brīdī, kad esi iekārtojies telšu pilsētiņā, tavā teltī atrastos vismaz 2l ūdens. Tas ir būtiski, lai ķermenis uzņemtu ūdeni pietiekamā daudzumā. Ja sāc izjust slāpes, tas jau norāda uz to, ka organismā ir sākusies dehidratācija, turklāt paģiras ir tikai ūdens trūkums organismā pēc kārtīgas dehidratēšanās. ;)

 4. Lukturītis noderēs diennakts tumšajā laikā. Pirms iepakošanas pārliecinies, ka tas strādā un baterijas ir darba kārtībā.

 5. Saliekamais tūrisma krēsls būs lielisks komforta radītājs, lai atslogotu no dejām nogurušās kājas.

 6. Lai pavadītu izklaidējošu atpūtas mirkli der paņemt līdz kādu kāršu kavu vai volejbola bumbu.

 7. Ieejas biļeti/es - šis ir svarīgs moments :) Pasākumos uz vietas piedāvā iegādātās biļetes papildināt ar VIP fīčām. Vai iegādāties klāt trūkstošās piemēram telts vietas biļetes, vai pagarināt pasākuma ietvaros uz vēl papildus dienu.

 8. Ja Tev ir mitrumizturīgs telefons, tad uzskatu, ka Tev ir paveicies (par mitrumizturīgiem telefoniem uzskata pēc IPX standarta - IPX 7 vai IPX 8, ja vēlies uzzināt vairāk, tad izlasiet šeit raksta beigās skaidrojumu IPX standartiem), ja nē, tad telefonu var pasargāt ar ūdensnoturīgu vāciņu.

 9. Skočs vai MAKGAIVERENE (:D) - jo nekad nevar zināt kāpēc.

 10. Nodrošinies ar skaidru naudu pietiekamā daudzumā, lai tās trūkums festivāla laikā nerada liekus kreņķus. Tās drošu glabāšanu arī noteikti vajadzētu pārdomāt.

 

Mazāk ne vienmēr ir labāk! Lai arī festivāla apmeklētāji bieži ir izpalīdzīgi līdzcilvēki, labāk esi nedaudz vairāk sagatavojies, īpaši to novērtēsi negaidītajās situācijās, kad no somas izņemsi tieši to ko vēlies izņemt, jo būsi to paņēmis līdz.

 

Pats galvenais - pavadi laiku atceroties kādēļ Tu ieradies šajā festivālā, pavadi mazāk laika telšu pilsētiņā, tā vietā ej, izpriecājies, apskati šovus un iepazīsti cilvēkus!

 

Foto: rudgr.com

 

Lielisku atpūtu un piedzīvojumus Tev novēl Xnet.lv!