Kā bērnam nopirkt skolas somu internetā?

Ziņojums ir pievienots Xnet.lv, jūlijs 30, 2018

Avots: forbes.com

Kamēr vēl vasaras prieki un izklaides rit pilnā sparā, ir īstais brīdis apdomāt cik sagatavoti ir skolnieki jaunajam mācību gadam. Kas ir svarīgi izvēloties skolas somu? Tās izskats un izmērs? Jā nenoliedzami, tas ir svarīgi, taču tas nav viss, kas būtu jāņem vērā. Tādēļ Xnet.lv sagatavoja ieteikumus, kas palīdzēs skolas somas izvēlē.

Kas ir ergonomiska soma?

Ergonomika ir zinātne, kas pēta darba un cilvēka attiecības. Ergonomikas uzdevums ir darba vides piemērošana cilvēka psihiskajām un fiziskajām iespējām, lai nodrošinātu efektīvu darbu, kas mazinātu iespējamos draudus cilvēka veselībai un kuru varētu viegli izpildīt.

Tātad, ergonomiska soma ir tāda soma, kura pareizāk sadala somas svaru uz ķermeņa, lai tas iespējami mazāk ietekmētu bērna labsajūtu, stāju un veselību kopumā.

 

Drīz klāt būs 1.septembris un daudzi vēl  steidz iegādāties nepieciešamās lietas skolai.

 • Visiem bērniem ir vajadzīga skolas soma. Skolas somas galvenais pielietojums ir mācību piederumu pārvietošana ikdienā. To daudzo sīko lietiņu kopējais svars var būt pārsteidzoši liels, tas katru dienu bērnam ir jānes uz savas muguras uz skolu un atpakaļ mājās.

 • Ergonomiskas skolas somas pamatnoteikums - mugursomai jābūt ir ar divām lencēm. Somas ar vienu lenci var radīt muguras un stājas problēmas, tās nebūs tik viegli labojamas kā vienkārši nomainīt somu. Tā kā bērnam katru dienu uz muguras jānēsā pret bērna svaru relatīvi liels smagums, labāk dod priekšroku somai ar divām lencēm, kas palīdzēs sadalīt somas svaru vienmērīgi uz visu bērna ķermeni.

Avots: shutterstock.com

 • Mugursomu lencītēm vajadzētu būt pietiekami platām un polsterētām. Speciālisti atzīst, jo platākas būs mugursomas lences, jo labāk tiks sadalīts somas svars uz bērna ķermeņa. Ja izvēle ir starp somu, kurai ir īpašs stiprinājums uz vēdera starp lencēm, un starp mugursomu kurai tāda nav, dod priekšroku pirmajai, jo soma ar stiprinājumu starp lencēm samazinās kakla un muguras lejasdaļas traumu risku.

 • Vairākiem nodalījumi somai atvieglos bērnam organizēt somas saturu. Tā kā ikdienā somā jānēsā ne tikai grāmatas, bet arī dažādi sīkumi, vairāki nodalījumi palīdzēs somā saglabāt kārtību, vieglāk tajā orientēsies, un retāk būs situācijas, kad, piemēram, mājas atslēgas jāmeklē pašā somas apakšā.

Avots: expertentesten.de

 • Izvēlies mugursomu, kas ir pietiekami maza/liela, lai tajā saliktu visas nepieciešamās lietas bērnam. Ja mugursoma ir lielāka, tas var mudināt bērnu salikt somā vairāk lietu, nekā reāli nepieciešams, kas savukārt ir papildu smagums.

 • Izvēlies mugursomu, kas bērnam der. Tātad, izpildot šo ieteikumu, noteikti būtu vēlams, lai arī bērns dodas kopā ar Tevi iepirkties, jo nevajadzētu iegādāties somu, kas platāka par bērna muguriņu. Uzliekot mugursomu plecos, jāpārliecinās, ka tā balstās uz bērna muguru un nav pārāk zemu zem jostas vietas.

 • Ja vēl joprojām Tev ir atlikušas vairākas somas izvēlei, pat izpildot visus iepriekš minētos ieteikumus, tad būtisks ir arī mugursomas materiāls. Dod priekšroku tādai somai, kurai ir labas kvalitātes rāvējslēdzēji un kvalitatīvs audums somas apdarei, jo tieši rāvējslēdzēji un somas audums rūpēsies, lai somā saliktās mantas arī tur paliktu.

Vispirms vajadzētu izlemt iegādāties somu skolai tiešsaistē vai doties uz veikaliem. 

Piemeklējot somu tiešsaistē Tu izvēlies vienuviet starp daudzām somām vienlaikus, turpinot savu ikdienu, taču fiziskā veikalā ir iespēja preci aptaustīt.

 • iepirkšanās tiešsaistē interneta veikalā Xnet.lv Jums var sniegt labāku cenu un plašāku modeļu izvēli;

 • iepirkšanās klātienē sniedz uzreiz pielaikot somu, kā tā der.

 

Avots: shutterstock.com

 

Skolas mugursomas pārdod dažādos veikalos, tie var būt lieli tirgotāji un specializētie nišas veikaliņi.

 • Uzticams interneta veikals, piemēram, Xnet.lv ir plaša izvēle un zemāku cenu piedāvājums. Regulāri tiek vpiedāvātas dažādas akcijas, kuras piedāvā papildu atlaides un bezmaksas piegādes. Tiek piedāvāta iespēja pirkumu apmainīt, tiek ievēroti preču garantijas un atgriežšanas noteikumi.

 • Somu var nopirkt arī lielveikalu plauktos, taču tur izvēle būs jāveic no dažiem plauktā izvietotiem skolas somu modeļiem.

 • Sporta preču veikali arī tirgo mugursomas, taču sporta somas pielietojums visdrīzāk atšķirsies ar uzdevumu nest smagas lietas ikdienā uz skolu atstājot iespējami mazāku ietekmi uz skolnieka veselību, kas skolas somu būtiski atšķir no sporta somas.

 • Mugursomas skolai var iegādāties specializētos somu veikalos, taču Latvijā šāda veida veikali visbiežāk būs ar šaurāku modeļu izvēli.

Avots: Xnet.lv

Ieteikums! Pasūtot somu internetā svarīgi ir izvēlēties uzticamu un godprātīgu tirgotāju, tādu, kurš nodrošinās preces apmaiņu gadījumā, ja skolniekam pasūtītā soma neder. Tādēļ jāņem arī vērā, ka preču apmaiņas laiks no saņemšanas brīža ir 14 dienas, tādēļ pēc somas saņemšanas to nepieciešams piemērīt, lai saprastu cik labi soma ir piemeklēta.Spied šeit, un iegādājies preces skolai gudri!