Kā pavadīt skolēnu brīvdienas ziemā tā, lai tās būtu izdevušās?

Ziņojums ir pievienots Xnet interneta veikals, decembris 18, 2017

 

Kad tuvojas skolēnu brīvdienas, bērniem ir lielie prieki, bet vecākus nereti nomoka jautājums - ko bērniem darīt, lai brīvais laiks tiktu pavadīts lietderīgi? Mēs, interneta veikala Xnet.lv komanda, esam sagatavojuši nelielu ceļvedi vecākiem, lai atvasēm skolēnu brīvdienas būtu aizraujošas.

Sagatavo darāmo darbu sarakstu

Skolēnu brīvdienas ir īstais laiks, kad lielākiem bērniem starp dirnēšanu pie televizora vai Xbox spēļu spēlēšanas mācīt mājas uzkopšanas darbus. Sagatavo lapiņu ar nedēļā paveicamajiem darbiem, piemēram:

 • puķu apliešanu;

 • grīdu izslaucīšanu;

 • atkritumu tvertnes iznešanu;

 • grāmatu plaukta sakārtošanu;

 • drēbju skapja izskatīšanu, atlasot apģērbu, ko bērns vairs negrib vilkt.


Lai gan šīs nodarbes pašiem bērniem īsti pie sirds neiet, čaklums, tīrība un palīdzība mājokļa kārtības uzturēšanā ir būtiskas prasmes.

Protams, galvenās būs izklaidējošas aktivitātes, tādēļ iepazīsties ar mūsu ieteikumiem!

Izglītojošas spēles bērniem

Brīvlaikā sagatavo galda spēļu turnīrus visai ģimenei, katru vakaru izmēģinot citas spēles bērniem kopā ar vecākiem! Spēlējot jaunas spēles, bērni būs nodarbināti un attīstīs gan loģisko domāšanu un radošumu, gan iemācīsies, ka ne vienmēr spēlē var uzvarēt.

Xnet.lv TOP 5 spēles bērniem

 1. Tik Tak Bumm - paredzēta diviem līdz 12 spēlētājiem no deviņu gadu vecuma. Galda spēle, kas radīs lielu spriedzi un kutinās nervus. Noteikumi ir pavisam vienkārši - sprāgstošu bumbu drīkst padot pa apli uz priekšu tikai tad, ja pareizi izpildi kartītē norādīto darbību, piemēram, nosauc slavenību, kuras vārds sākas ar burtu E.

 2. LasVegas - spēle bērniem, kas piemērota no sešu gadu vecuma diviem līdz pieciem spēlētājiem. Šī ir stratēģijas spēle, kas liek spēlētājiem pārbaudīt savu veiksmi, minot, kur izvietot spēles kauliņu, lai iegūtu lielo laimestu. Spēle tiek izspēlēta četros raundos un uzvar tas, kurš visos raundos kopsummā ieguvis visvairāk naudas.

 3. Alias - klasiskā vārdu minēšanas spēle, kas būs lieliska aktivitāte ne tikai ģimeniskos vakaros, bet arī ballītēs. Xnet.lv interneta veikalā ir nopērkamas vairākas “Alias” variācijas, tādēļ atrodi īstās spēles bērniem atbilstoši viņu vecumam!

 4. Lēkājošie pērtiķi - galda spēles bērniem, kas piemērotas jau no piecu gadu vecuma. Pavisam viegli saprotama spēle, kur no koka jāizvelk kociņi tā, lai no tiem nenokristu pērtiķīši, jo uzvar tas, kurš savācis vismazāk pērtiķēnu.

 5. Pie Face - tulkojumā no angļu valodas galda spēle “Kūka sejā”, kuru var spēlēt jau no piecu gadu vecuma. Šādas spēles bērniem sagādās lielu smieklu devu, jo Tu nekad nevari zināt, kad spēles svira iemetīs kūciņu vai putukrējumu Tev tieši sejā. Par katru reizi, kad pagriez sviru un nedabū sejā ko saldu, Tu saņem vienu punktu. Uzvar tas, kurš pirmais savāc 25 galda spēles punktus.

Foto: Xnet.lv

Paķer ragavas un sniega skūteri un dodaties izbraucienā!

Īstas skolēnu brīvdienas nav iedomājams bez izpriecām svaigā gaisā, tādēļ plastmasas vai koka ragavas, sniega skūteri vai slidināšanās paliktnis būs neizbēgams pirkums. Diemžēl pēdējo gadu laikā Latvijā kārtīgas sniega kupenas vairs redzēt nevar, tāpēc ziemas brīvdienās dodaties, piemēram, uz Tatriem!

Skolēnu brīvdienas Tatros

Uz Tatriem Slovākijas vai Polijas pusē ar automašīnu var aizbraukt vien aptuveni 15 stundu laikā. Iekrāmē līdzi ragavas, slēpes un sniega skūteri, lai izpriecas būtu daudzveidīgas!

Aktivitātes kalnos

Kamēr bailīgākās mammas ar mazajiem ķipariem izbauda slidināšanos slēpošanas kūrorta pakājē, tētis ar lielākajām atvasēm var izmēģināt slēpošanas trases, kas grūtības pakāpes ziņā īpaši tiek pielāgotas arī bērniem.

Foto: Shutterstock.com

Pēc tam ir laiks ragavas un slēpes likt pie malas un vakaru pavadīt skaistā namiņā vai apartamentos, kur caur logu paveras ziemas ainava gluži kā pasakā - tālumā redzamas kalnu grēdas ar baltām cepurēm, bet tuvāk mazas un lielas eglītes uzvilkušas sniega segas mēteļus. Steidzies apartamentus rezervēt laikus, izmantojot interneta platformas:

 • Booking.com;

 • Airbnb.com.

Ziemas brīvdienas pie kalna

Ja tomēr šāds brauciens šķiet nedaudz par tālu, skolēnu brīvdienas pavadiet tepat Latvijā kāda kalna tuvumā. Dodaties apskatīt:

 • Gaiziņkalnu, lai bērni redz Latvijas lielāko augstieni. Gaiziņkalnā labiekārtotas arī slēpošanas trases, tādēļ noteikti līdzi jāpaņem slēpes, ragavas un sniega skūteris, kas labāk patīk zēniem;

 • Lielo liepu kalnu, kas ir Latgales augstākā virsotne, no kuras paveras ļoti skaists skats arī ziemā. Tajā ir izbūvēts skatu tornis, līdz kuram no stāvlaukuma ved 830 metrus gara pastaigu taka - izmanto ragavas, lai aizvestu pašu mazāko ģimenes locekli;

 • Riekstu kalnu, kura pakājē ir ierīkota kafejnīca, kurā ar mazākajiem bērniem varēs iedzert siltu kakao, kamēr lielākie slēpo. Ragavas vai sniega skūteris noderēs, lai pastaigātos pa apkārt esošajiem meža ceļiem.

 • Žagarkalnu, kas piedzīvojis patīkamas pārmaiņas, paplašinot kafejnīcu un labiekārtojot bērnu kalna zonu. Cēsu apkārtnē atradīsi vēl daudz citu interesantu aktivitāšu, kas skolēnu brīvdienas padarīs patiesi interesantas!


Kopā ar bērniem varat doties arī pastaigā uz mežu, lai atstātu meža dzīvniekiem kādu kārumu, piemēram:

 • salmus;

 • burkānus;

 • ābolus.


Var apmeklēt arī briežu dārzus vai izbraukt ar kamanām haskiju pavadā.

Foto: Shutterstock.com

Izklaižu saraksts ziemas brīvlaikā ir ļoti garš un daudzpusīgs, tāpēc vispirms aprunājies ar bērniem, kādas nodarbes viņiem patiktu labāk - aktīva laika pavadīšana ārā vai došanās uz bērnu teātra izrādēm vai koncertiem.

Xnet.lv komanda novēl izdevušās skolēnu brīvdienas!