Kā izvēlēties kvalitatīvu veļas mašīnu?

Ziņojums ir pievienots Xnet interneta veikals, janvāris 16, 2018

Kā izvēlēties kvalitatīvu veļas mašīnu?

Veļas mazgājamā mašīna nu jau ir kļuvusi par vairāk kā tikai palīgu veļas mazgāšanā – tā ir kļuvusi par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu. Jaunākās mašīnas ir aprīkotas ar milzīgu funkciju un programmu klāstu, taču vai tās visas Tev ir nepieciešamas? Šis ceļvedis palīdzēs izprast veļas mašīnu galvenās funkcijas un piedāvātās iespējas, lai Tu varētu atrast sev piemērotāko modeli lieki nepārmaksājot!

Veļas mašīnu tipi

Veļas mašīnas, pēc darbības principa un konstrukcijas risinājumiem var iedalīt divās kategorijās – veļas mašīnas ar frontālo ielādi un veļas mašīnas ar vertikālo ielādi. Lai izvēlētos sev piemērotāko, šeit ir apkopotas priekšrocības un trūkumi katrai no tām:

Veļas mašīnas ar frontālo ielādi

Priekšrocības

 • augsta ietilpība, kas ļauj ievietot pat lielus veļas gabalus;

 • daudzi modeļi tiek piedāvāti ar tvaika tīrīšanas papildfunkciju;

 • augstāka energoefektivitāte, jo frontālās ielādes modeļi izmanto mazāk ūdens;

 • augstāks centrifūgas griešanās ātrums, kas samazina izgriešanas laiku;

 • veļas mazgāšanas un žāvēšanas iekārtas var likt vienu uz otras, ietaupot vietu.

Trūkumi

 • lielais iespēju un funkciju klāsts jaunajiem modeļiem tās padara dārgas;

 • pie sarežģitākām priekšiestatītām programmām, mazgāšanas cikls var būt pat par 30 minūtēm ilgāks kā cita tipa mašīnām;

 • centrifūgas darbības laikā iespējamas lielākas vibrācijas, ja grīda nav cieta un līdzena.

Veļas mašīnas ar vertikālo ielādi

Priekšrocības

 • ērtāka piekļuve, kas samazina slodzi uz muguru ieliekot vai izņemot veļu;

 • daži modeļi ļauj pievienot veļu pēc mazgāšanas cikla sākuma;

 • daudz īsāki mazgāšanas cikli kā cita tipa veļas mašīnām;

 • minimālas vibrācijas;

 • viegli pieejams un intuitīvi lietojams kontroles panelis.

Trūkumi

 • zemāka tīrīšanas spēja ļoti netīrai veļai un pilnai veļas mašīnai;

 • daudzos modeļos neietilps lieli veļas gabali, kā piemēram biezas segas;

 • nav iespējams veļas mazgāšanas un žāvēšanas iekārtas novietot vienu uz otras;

 • pēc izgriešanas cikla, veļā paliek vairāk ūdens, kas palielina žūšanas laiku.

 

Veļas mašīnu raksturlielumi

Režīmi un programmas

Vieni no visiem saprotamākajiem iedalījumiem veļas mašīnu plašo funkciju un režīmu klāstā, ir mazgāšana pēc veļas tipiem. Šie ir četri pamata režīmi, kuri ir teju vai katrā veļas mašīnā, neatkarīgi no cenu kategorijas, taču, atkarībā no veļas mašīnas modeļa un pievienotājām papildopcijām, to var būt krietni vairāk:

 • Kokvilna (intensīva mazgāšana)

 • Sintētika (maigāka veļas mašīnas darbība)

 • Delikāti audumi (līdzīgi kā sintētikai, bet vēl saudzējošāka, īpaši smalkiem audumiem)

 • Vilnas izstrādājumi (rūpīgas darbības mazgāšana, lielā ūdens daudzumā)

Padomā par ikdienišķas veļas dienas veļas mašīnas saturu – kuras drēbes visbiežāk nepieciešams mazgāt. Mūsdienu veļas mašīnas piedāvā satriecošu specializēto programmu klāstu - no džinsiem un sporta apgērbiem, līdz pat segām un smalkām mežģīnēm pielāgotiem režīmiem.

Dažas noderīgas opcijas, kurām vērts pievērst uzmanību izvēloties savu jaunu veļas mašīnu:

 • Ātra mazgāšana – atkarībā no modeļa, viens mazgāšanas cikls var būt vien 15 minūtes garš. Šis režīms gan ir vairāk paredzēts sasmakušas un sasvīdušas veļas atsvaidzināšanai, tāpēc lolot liekas cerības, ka šis režīms īsā laikā iztīrīs traipus, nav vērts. Parasti šai programmai ir ierobežota kapacitāte veļas svaram, kuru iespējams mazgāt vienā mazgāšanas reizē.

 • Ekonomiskā mazgāšana - atkarībā no veļas mašīnas modeļa, šī opcija samazina elektroenerģijas patēriņu, visbiežāk uz samazinātas temperatūras rēķina, kas parasti pagarina kopējo mazgāšanas ilgumu.

 • Roku mazgāšanas režīms - lieliski piemērots smalkas šķiedras audumu mazgāšanai veļas mašīnā, kurus paredzēts mazgāt ar rokām. Mazgāšanas un izgriešanas ciklu laikā, šis režīms samazina veļas mašīnas cilindra griešanās ātrumu un intensitāti un veļa tiek mazgāta zemākā temperatūrā.

 • Papildus skalošana – šī opcija ļauj palielināt skalošanas laiku un var būt ļoti noderīga cilvekiem, kuriem ir alerģijas vai jutīga āda, jo tā palīdz pilnīgāk izskalot veļā esošos mazgāšanas līdzekļus.

 

Avots: Pixabay.com / StockSnap

 

Centrifūgas ātrums

Bieži veļas mašīnas centrifūgas griešanās ātrums kļūdaini tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem labas veļas mašīnas atribūtiem. Tas, ka centrifūgai ir augsts giešanās ātrums, nenozīmē, ka tā vienmēr griežas pie šī ātruma, un ka tām veļas mašīnām, kurām šis ātrums ir zemāks, nespēj iegūt vienlīdz labus rezultātus. Lielākajai daļai mašīnu ir vismaz divi un vairāki griešanās ātrumi. Atceries, ka ļoti liels centrifūgas ātrums dažus smalkākus audumus var itin viegli sabojāt! Jaudīgāko veļas mašīnu centrifūgas ātrums var sasniegt pat 1800 apgriezienus minūtē kokvilnas audumiem, bet sintētisko un delikāto audumu programmas šo skaitli samazina līdz aptuveni 400 līdz 800 apgriezieniem minūtē.

Ja Tu izmanto veļas žāvētāju, lielāks griešanās ātrums var izrādīties ekonomiskāks, jo tas no veļas izdzen vairāk ūdens, kā arī samazina žāvēšanas procesa ilgumu.

Veļas mašīnas ar žāvētāju

Ja Tev nav pietiekami daudz vietas atsevišķai veļas mazgājamai mašīnai un veļas žāvētājam, ir vērts apsvērt veļas mašīnas iegādi ar iebūvētu veļas žāvētāju. Šo veļas mašīnu mazgāšanas efektivitāte ir salīdzināma ar atsevišķas veļas mašīnas mazgāšanas vektspēju, taču tās nav tik efektīvas veļas žāvēšanā salīdzinot ar atsevišķu žāvētāju. Tāpat, vairumā gadījumu šo kombinēto veļas mašīnu mazgāšanas un žāvēšanas cikli ir ilgāki kā iekārtām, kuras katra paredzēta savam uzdevumam. Šāda tipa veļas mašīnas būs vispiemērotākās nelieliem veļas daudzumiem, jo vienlaicīgi mazgāt un žāvēt var vien nelielus apjomus, tāpēc tās nebūs piemērotas lielām ģimenēm vai citos gadījumos, kuros jāmazgā un jāžāvē ļoti lieli veļas apjomi.

Avots: https://www.shutterstock.com/

Noderīgas funkcijas un rīki

Atliktā mazgāšana

Atliktā mazgāšana ļauj iestatīt veļas mašīnas darbības sākumu noteiktā laikā. Šī ir noderīga funkcija, ja vēlies, lai veļas mazgāšanas cikla beigas sakristu ar, piemēram, ierašanos mājās no darba. Šādi mitrās drēbes neatradīsies veļas mašīnā tik ilgi, lai tās sasmaktu un būtu jāmazgā vēlreiz.

Izgriešanas aizturēšanas funkcija

Vairumam veļas mašīnu ir izgriešanas aizturēšanas funkcija, kas ļauj veļu uzglabāt pēdejā skalošanas ūdenī pirms manuālas centrifūgas ieslēgšanas. Tas ir noderīgi, ja neesi blakus, lai izkārtu veļu kolīdz tā ir izgriezta, samazinot drēbju saburzīšanās iespēju.

Mazgāšanas stadijas indikatori

Bez jau ierastā mazgāšanas cikla taimera, kurš rāda cik ilgs laiks ir atlicis līdz mazgāšanas cikla beigām, daudzas veļas mašīnas ir aprīkotas ar mazgāšanas stadiju indikatoriem. Šie indikatori ne vien rāda laiku, bet arī konkrēto mazgāšanas procesa etapu izvelētajā mazgāšanas programmā.

Tvaika tīrīšanas programmas

Dažas veļas mašīnas tiek piedāvātas ar tvaika tīrīšanas programmām, kas paredzētas atsevišķiem drēbju komplektiem vai nelielam veļas apjomam. Tās ir īpaši piemērotas, lai īsā laikā atsvaidzinātu sausu apģērbu to nemazgājot, samazinot kroku veidošanos un nodrošinot higiēniskāku tīrību.

Regulējama temperatūras kontrole

Vienkāršākas uzbūves veļas mašīnām mazgāšanas temperatūras parasti jau ir iestatītas attiecīgajai mazgāšanas programmai – kokvilnai, sintētikai utt. Augstākas klases veļas mašīnām parasti tiek piedāvāta manuālas temperatūras iestatīšanas opcija, lai jebkuru mazgāšanas programmu būtu iespējams lietot no 15° līdz 95°C aplitūdā. Šī opcija ir ļoti noderīga, ja dod priekšroku veļas mazgāšanai zemās temperatūrās vai tieši otrādi - vēlies veikt higiēnisku mazgāšanu augstā temperatūrā.

Avots: https://www.shutterstock.com/

Liela ietilpība

Būtu loģiski uzskatīt, ka, jo lielāka veļas ietilpība veļas mašīnā, jo labāk. Tam var piekrist, tomēr jāņem vērā, ka veļas mašīnas ar lielāku ietilpību aizņems vairāk vietas telpā, kā arī patērēs vairāk ūdens, padarot tās mazāk energoefektīvas kā māzākas ietilpības veļas mašīnas. Visprātīgāk būtu izvēlēties veļas mašīnu ar adekvātu ietilpību netīrās veļas daudzumam, kuru ikdienā būs nepieciešams mazgāt. Aptuvenam uzskatam, veļas ietilpības rādītājus var ilustrēt šadi:

 • 6kg vai mazāk – 30 T-krekli un sega vienam cilvēkam

 • 7 līdz 10 kg – 40 T-krekli un dubultā sega

 • 10 kg un vairāk – 50 T-krekli un biezā dubultā sega

Dažu veļas mašīnu ražotāju apgalvotās ietilpības rādītāji mēdz būt pārspīlēti un ne vienmēr atbilst veļas mašīnas reālajām mazgāšanas spējām pie šādām ietilpibām, tāpēc necenties to pārpildīt. Arī nelielu veļas daudzumu mazgāšana lielā veļas mašīnā nebūs prātīgākais lēmums, jo, ja vien veļas mašīnai nav automātiskās veļas daudzuma noteikšanas fukcijas, tā patērēs tikpat daudz ūdens kā pie pilnas noslodzes, pasliktinot energoefektivitāti.

Energoefektivitāte

Iegādājoties jaunu veļas mašīnu, meklē energoefektivitātes novērtējuma marķējumu, kas parasti ir uzlīmēts uz korpusa vai atrodams veļas mašīnas specifikācijas aprakstā. Tas parāda, cik veļas mašīna ir ekonomiska. Veļas mazgājamām mašīnām, tāpat kā lielākā daļa citu virtuves ierīču, tiek piešķirti ES energoefektivitātes standartiem atbilstoši reitingi no A līdz G, kur A kategorijas modeļi ir energoefektīvākie. Jaunākajiem modeļiem kļūstot arvien energoefektīvākiem, pašreizējai gradācijas sistēmai tiek pievienoti jauni reitingi. Augstākās klases veļas mašīnas šobrīt tiek novērtētas jau ar A +, A ++ un A +++ vērtējumiem - labas ziņas gan videi, gan Tavam makam!

Avots: Pixabay.com / GS-Photo

Apkope

Regulāras apkopes veļas mašīnai ir svarīgas, lai garantētu tās nemainīgu veiktspēju un ilgu kalpošanu. Katrs veļas mašīnas ražotājs iesaka savus apkopes termiņus. Profilaktiskos nolūkos, divas vai trīs reizes gadā, ieteicams veļas mašīnai ļaut izmazgāt pilnu programmas ciklu bez veļas tajā. Uzstādiet karstāko mazgāšanas režīmu un pievienojiet ierasto mazgāšanas līdzekļa apjomu. Šis process palīdzēs veļas mašīnas iekšpusi un izvades caurules saglabāt tīras no netīrumiem, taukiem un cietā ūdens nogulsnēm. Ideālai tīrībai ir vērts izmantot speciālus, ražotāju ieteiktus, veļas mašīnu tīrīšanas līdzekļus.

Uzstādīšana

Vislabāk veļas mašīnas uzstādīšanu atstāt profesionāļu ziņā, jo no pareizas uzstādīšānas ir atkarīga veļas mašīnas pareiza darbība. Tomēr, ja Tev patīk remontdarbus veikt paša spēkiem, ir daži priekšnosacījumi, lai šis darbs tiktu izdarīts korekti.

 • Pirms uzstādīšanas, noņem transportēšanas siksnas, kas parasti atrodas veļas mašīnas aizmugurē;

 • Ideālā gadījumā veļas mašīna būtu jānovieto uz cieta un stabila grīdas seguma, bet, ja tāds nav pieejams, tad zem mašīnas, pie grīdas ieteicams pieskrūvēt ap 2 cm biezu MDF vai cieta saplākšņa gabalu - tas palīdzēs samazināt mašīnas radīto vibrāciju un pagarinās tās ekspluatācijas laiku;

 • Pārliecinies vai veļas mašīna ir nolīmeņota un vai santehnikas šļūtenes nav saspiestas vai savītas!

 

Kvalitatīvas veļas mašīnas dažādiem budžetiem

Labu veļas mašīnu, kura lieliski pildīs savu uzdevumu un kalpos pietiekami ilgi, iespējams iegādāties vidēji ap 350 EUR robežās. Skatoties pēc pircēju budžeta iespējām un nepieciešamām papildfunkcijām, veļas mašīnu ražotāji piedāvā modeļus dažādās cenu kategorijās.

Izvēlies, kura cenu kategorija atbilst Tavām iespējām:

 • Veļas mašīna līdz 250 EUR. Šo var saukt par budžeta klasi. Šajā kategorijā ietipstošās veļas mašīnas būs aprīkotas vienīgi ar pamatfunkcijām un tām būs ierobežota mazgāšanas programmu un dizaina iespēju izvēle.

 • Veļas mašīna līdz 400 EUR. Šajā kategorijā ietilpstošās veļas mašīnas būs aprīkotas ar plašu funkciju un mazgāšanas programmu klāstu, kas apmierinās vairumu lietotāju vajadzību. Dažiem modeļi būs pieejami ar tvaika tīrīšanas funkciju un žāvēšanas iespēju. Šīs veļas mašīnas ir ar augtākajiem energoefektivitātes rādītājiem un tām parasti pieejamas papildu krāsojumu un apdares materiālu opcijas.

 • Veļas mašīna līdz 1000 EUR un vairāk. Šī ir premium klases kategorija, kurā ietilpstošie veļas mašīnu modeļi būs aprīkoti ar praktiski visām mazgāšanas un energoefektivitātes inovācijām. Šīs klases mašīnas ir ražotas no augsvērtīgākajiem ražošanas un apdares materiāliem.

Mazliet ārpus Tava budžeta?

Veļas mašīna ir pietiekami liels ieguldījums, tāpēc labāk vienreiz nopirkt ko dārgāku un labāku, nekā lētu lietu pirkt atkal un atkal. Ja kārotais veļas mašīnas modelis ir mazliet ārpus Tava plānotā budžeta, apsver iespēju to iegādāties līzingā. Līzinga piedāvajumi šobrīd ir pietiekami pieņemami, lai Tavus ikmēneša izdevumus tas īpaši nepalielinātu. Kvalitatīva veļas mašīna kalpos ilgi un lielāks ieguldījums šodien ļaus ietaupīt ilgtermiņā! Aiziet - ienāc e-veikalā un apskati piedāvājumu.

Ekonomisks risinājums Tavam maciņam

Mēs, Xnet.lv, sadarbībā ar SIA BEST Līzings un SIA Inbank līzings piedāvājam līzingu no 6 līdz 48 mēnešiem. Ar visu informāciju par līzinga nosacījumiem var iepazīties mūsu mājaslapā, savukārt ikmēneša minimālo maksājumu atradīsi ikvienas preces profilā. Izmanto nomaksu un saņem tieši to, ko kāro visvairāk!