Kā izvēlēties kvalitatīvu televizoru, nepārmaksājot?

Ziņojums ir pievienots Xnet interneta veikals, novembris 28, 2017

Moderns televizors ir īsts mājas multimediju centrs, taču sarežģītas tehniskās specifikācijas dēļ televizora iegāde var būt laikietilpīgs process. Lai ietaupītu laiku un atrastu sev piemērotāko televizoru par pieņemamu cenu, iepazīsties ar mūsu sagatavoto iepirkšanās pamācību! Šeit uzzināsi, kā gudri atlasīt televizorus, kādiem parametriem patiešām ir vērts pievērst uzmanību un kā atrast labu piedāvājumu ikvienam budžetam. Lasi tālāk un esi zinošs pircējs!

 

Top-10 rekomendācijas steidzīgajiem

Ikvienā televizora aprakstā ir pieminēti desmitiem tehnisko raksturojumu, un apmaldīties neskaitāmos “Pro”, “Ultra” un “Elite” var itin viegli. Neuzķeries uz reklāmas saukļiem un neizvēlies televizoru ar garāko un sarežģītāko aprakstu – visdrīzāk, šāds televizors Tev nemaz nav nepieciešams. Tā vietā ātri izvērtē televizoru pēc šādiem kritērijiem:

 

1. Cena

Labā ziņa ir tāda, ka par samērā nelielu summu var iegādāties kvalitatīvu televizoru. Taču piedāvājumā ir arī televizori, kas maksā vairāk nekā budžeta līmeņa automašīna. Iesakām noteikt savu budžetu un stingri pieturēties pie tā, vispirms atlasot televizorus pēc cenas.

 

2. Izmērs

Jo lielāka telpa, jo lielāks var būt televizors. Izvēloties televizoru, atceries par zelta proporciju 1 : 3 – televizors jāskatās no attāluma, kas ir vienāds ar trīs televizora diagonālēm.

 

3. Stiprinājuma veids

Neaizmirsti arī par to, kur tiks izvietots jauns televizors. Ja vēlies piestiprināt televizoru pie sienas, laikus noskaidro, vai sienām būs vajadzīgi papildu stiprinājumi. Ja televizors stāvēs uz paliktņa vai speciālā vietā grāmatu plauktā, pievērs uzmanību ne tikai televizora diagonālei, bet arī garumam un platumam.

 

4. Izšķirtspēja

Laba izšķirtspēja nozīmē, ka skatītājs neredz atsevišķus pikseļus, no kuriem sastāv attēls. Vairums mūsdienīgu televizoru atbalsta Full HD izšķirtspēju, kas ir pilnīgi pietiekama jebkura videosatura skatīšanai. Savukārt, lai izbaudītu asāku 4K izšķirtspēju, Tev būs nepieciešams 4K videosaturs, ko tagad jau piedāvā Netflix, Xbox, Playstation. Ja esi šo ražotāju produkcijas fans, 4K televizors var būt īstā izvēle!

 

5. Matricas tips

Galvenā cīņa pašlaik notiek starp LED un OLED displejiem. OLED matricas priekšrocība ir sulīgākas un izteiksmīgākas krāsas, kā arī spēja parādīt īstu melno krāsu, taču šādi televizori ir ievērojami dārgāki. Kvalitatīva LED matrica nepievils arī prasīgus lietotājus un ļaus ietaupīt naudu.

 

6. Ekrāna forma

Jaunākais modes kliedziens televizoru ražošanā ir izliektie ekrāni. Tiem ir savas priekšrocības, taču tās kļūst pamanāmas tikai tad, ja:

 • televizora diagonāle ir vismaz 200 cm;

 • televizoru skatās no konkrētās vietas – tieši pretī ekrāna vidum.

 

7. Ekrāna frekvence

Jo lielāka frekvence, jo biežāk attēls tiek atjaunots. Ko tas nozīmē? Mazāk izplūdušas līnijas, precīzas straujas kustības un labi pamanāmas detaļas. Šis parametrs ir īpaši aktuāls, ja Tu plāno:

 • skatīties sporta pārraides;

 • spēlēt videospēles;

 • skatīties asa sižeta filmas.

 

8. Smart TV funkcija

Smart TV jeb viedtelevīzija nodrošina piekļuvi tīmekļa saturam ar televizora starpniecību. Daudzi televizori tiek aprīkoti ar iebūvētu Smart TV funkciju, taču to iespējams pieslēgt arī vēlāk, iegādājoties Smart TV konsoli. Šī funkcija ir noderīga tiem lietotājiem, kuri vēlas būt neatkarīgi no televīzijas programmas un grib skatīties to, ko sirds kāro, piemēram, Netflix un Amazon piedāvātās filmas un seriālus.

 

9. HDMI izvades portu skaits

Ja televizors tiks izmantots kā multifunkcionāls mediju centrs, tam jābūt aprīkotam ar vismaz 3 izvades portiem. Televizoram var tikt pieslēgtas dažādas ierīces, tostarp:

 • skaņas aparatūra;

 • videospēles konsole;

 • klēpjdators.

 

10. Skaņas kvalitāte.

Labai akustiskai sistēmai nepieciešama vieta, tāpēc moderni plānie televizori reizēm pieviļ lieliskas skaņas cienītājus. Protams, izmantojot televizoru ikdienā, tam nav nozīmes, jo ikviens kvalitatīvs televizors nodrošina pietiekami labu skaņu. Taču, ja vēlies bieži skatīties mūzikas koncertu tiešraides vai gribi maksimāli pietuvināt televizora skatīšanos mājās kinoteātra apmeklējumam, rīkojies šādi:

 • iepazīsties ar atsauksmēm par konkrētiem modeļiem, pievēršot uzmanību tieši skaņas aspektam;

 • iegādājies ārējo akustisko sistēmu un pieslēdz to savam jaunam televizoram.

 

Izmantojot šos padomus, jau tagad varēsi gudri atlasīt televizorus un izvēlēties īsto. Esi gatavs?

 

Bet, ja Tev ir mazliet vairāk laika, aicinām iepazīties tuvāk ar galvenajiem tehniskajiem raksturojumiem!

 

Optimāla izmēra televizors Tavam mājoklim

Mūsdienīgs televizors nodrošina kinoteātra apmeklējumam līdzvērtīgus iespaidus, taču tas iespējams tikai tad, ja televizors ir pietiekami liels. Tu jau zini par zelta 1:3 likumu, bet kā ievērot līdzsvaru starp optimālu attālumu no ekrāna un televizora izmēriem?

 

Lūk, dažas viltības, kas palīdzēs mazo dzīvokļu iemītniekiem izvietot lielu televizoru:

 • dod priekšroku televizoru galdiņiem, jo tos var novietot tālākajā istabas stūrī. Pie sienas piestiprināti televizori ir vairāk piemēroti lielākām telpām;

 • izvēlies televizorus ar augstāku izšķirtspēju. Pateicoties skaidrākam un precīzākam attēlam, tiem var sēdēt tuvāk.

 

Taču esi uzmanīgs, salīdzinot izšķirtspējas parametrus! Tālāk parunāsim par to, vai vērts dzīties pakaļ jaunākajām tehnoloģijām šajā jomā.

 

Jo lielākā izšķirtspēja, jo labāka attēla kvalitāte?

Vispārējā atbilde uz šo jautājumu ir apstiprinoša, taču ir savas nianses. Pašlaik vissīvākā konkurence ir starp diviem izšķirtspējas formātiem – Full HD (1920 x 1080 pikseļu) un 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseļu). Šķiet tikai pašsaprotami, ka četrreiz lielāks pikseļu skaits rada daudz kvalitatīvāku un skaidrāku attēlu? Patiesībā viss nemaz nav tik vienkārši.

 

Patiešām, 4K Ultra HD televizoriem ir asāks un precīzāks attēls. Bet, lai to baudītu, jāievēro divi kritēriji:

 • 4K televizoriem nepieciešams 4K videosaturs. Lai gan pašlaik šis formāts jau ir pietiekami izplatīts, tomēr skatītājam jāizvēlas par labu 4K vai HD. 4K televizors izstiepj HD attēlu, un rezultātā attēla kvalitāte pasliktinās. Izvēlies 4K televizoru, ja plāno daudz izmantot videoprodukciju, kas atbalsta šo formātu;

 • skatītājam jāatrodas noteiktā attālumā no televizora. Lai uztvertu atšķirības starp HD un 4K attēlu, skatītājam jābūt pietiekami tuvu ekrānam. Jo tālāk no ekrāna, jo nepamanāmāki kļūst pikseļi, tāpēc 4K priekšrocības iespējams novērtēt vai nu mazā telpā, vai televizorā ar milzīgu diagonāli.

 

Vēl viena jauna tehnoloģija, kas bieži samulsina pircējus, ir izliektais ekrāns. Lasi par to vairāk raksta turpinājumā!

 

Vai nestandarta formas televizori ir savas cenas vērti?Izliektie ekrāni jau ilgu laiku tiek izmantoti kinoteātros, taču pirms dažiem gadiem tirgū ir parādījušies arī izliektie televizori. Mārketinga triks vai noderīga funkcija?


Izliektais televizors piešķir telpai futuristisku atmosfēru un izskatās ļoti eleganti. Tomēr televizori pirmām kārtam ir multimediju izklaides stacija, nevis interjera elements, tāpēc uzmanība jāpievērš ne tikai izskatam, bet arī saturam.

 

Izliekto televizoru galvenais jauninājums ir paplašināts apskates leņķis un attiecīgi vizuāli lielāks ekrāns. Pateicoties tam, televizora skatīšanās ir maksimāli pietuvināta kinoteātra apmeklējumam, un skatītājs var pilnībā “iegrimt” video. Taču ir viens liels “bet” – tas ir iespējams tikai tad, ja skatītājs atrodas komforta zonā, pretī ekrāna vidum.

 

Tāpat svarīgi atcerēties, ka izliektā ekrāna efekts ir pamanāms tikai uz lieliem displejiem, bet izliektais televizors ar mazu diagonāli nespēj kvalitatīvi pildīt savas funkcijas.

 

Secinājums – izliektie televizori patiešām sniedz papildu priekšrocības, taču iesakām ņemt vērā ekrāna formu tad, ja Tev ir pietiekami daudz vietas, lai izvietotu televizoru ar milzīgu diagonāli pretī iecienītākajam dīvānam.

 

Smart TV jeb individuāli pielāgota viedtelevīzija

Pateicoties Smart TV funkcijai, iespējams pieslēgties internetam ar televizora starpniecību. Tā kā tiešsaistē ir pieejams daudzveidīgs videosaturs ikvienam vecumam, gaumei un interesēm, šī funkcija kļūst arvien populārāka. Smart TV ir pieejams divos veidos:

 • kā iebūvēta Smart TV sistēma. Galvenokārt atrodama vidējā un augsta cenu segmenta modeļos;

 • kā papildu konsole, kas darbojas uz Android operētājsistēmas.

 

Nav vienotas atbildes, vai iebūvēta Smart TV sistēma ir labāka par papildu konsoli. Viss ir atkarīgs no Tavām vēlmēm un iespējām, izmantojot filtra funkciju Xnet.lv interneta veikalā vari atlasīt tikai tos TV, kas piedāvā SMART TV funkciju.

Raksta noslēgumā parunāsim par to, kā iegādāties televizoru ar kvalitātes un cenas līdzsvaru.

Avots: Xnet.lv

 

Kvalitatīvi televizori dažādiem budžetiem

Labs televizors vidēji izmaksā sākot no 300 EUR, taču cenu robežas nav striktas – labu piedāvājumu iespējams atrast arī par zemāku cenu. Bet, ja Tevi interesē jaunākās tehnoloģijas un esi gatavs investēt televizora iegādē lielāku summu, viegli atradīsi labu piedāvājumu arī sev. Izvēlies, kura cenu kategorija atbilst Tavām iespējām:

 • TV līdz 200 EUR. Budžeta klases televizori lielākoties ir neliela izmēra un nav aprīkoti ar Smart TV sistēmu. Ja Tava prioritāte ir zema cena, iesakām sekot līdzi īpašajiem piedāvājumiem, jo akciju ietvaros iespējams iegādāties kvalitatīvu multifunkcionālu televizoru arī par šādu nelielu summu;

 • TV līdz 600 EUR. Šajā cenu kategorijā ir ļoti plašs televizoru piedāvājums, turklāt gandrīz visi ir aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām, tostarp 4K Ultra HD un Smart TV;

 • TV līdz 1000 EUR. Ja televizora iegādei esi gatavs atvēlēt līdz 1000 EUR, izvēles iespējas ir praktiski neierobežotas. Tu varēsi nevis pielāgot televizora specifikāciju savām finanšu iespējām, bet brīvi izvēlēties jebkuru modeli, kas atbilst Tavām prasībām;

 • TV līdz 2000 EUR. Augstākajā cenu segmentā atrodas televizori, kas ir piemēroti ļoti lielām telpām, birojiem, dažādiem specifiskiem mērķiem. Top-līmeņa televizors būs lietderīgs, ja plāno ierīkot mājas kinozāli.

 

Mazliet ārpus Tava budžeta?

Nekas, būs tā vērts! Kā redzi, iegādāties funkcionālu televizoru ir iespējams gan ar ļoti lielu, gan ar ierobežotu budžetu. Bet, ja izvēlētais televizors ir mazliet ārpus Tava budžeta, apsver iespēju iegādāties televizoru līzingā. Līzinga piedāvājums ir tik labs, ka Tavs ikmēneša maks, to nemaz nejutīs, toties Tu būsi ticis tieši pie tā, ko sirds tik ļoti kāroja.

 

Ekonomisks risinājums Tavam maciņam

Mēs, Xnet.lv, sadarbībā ar SIA BEST Līzings un SIA Inbank līzings piedāvājam līzingu no 6 līdz 48 mēnešiem. Ar visu informāciju par līzinga nosacījumiem var iepazīties mūsu mājaslapā, savukārt ikmēneša minimālo maksājumu atradīsi ikvienas preces profilā. Izmanto nomaksu un saņem tieši to, ko kāro visvairāk!

 

Tev noteikti ir jāienāk mūsu  televizoru piedāvājumu sadaļā, kur pieejami gan LED, gan OLED televizori, televizori ar Full HD un 4K un citi mūsdienīgi modeļi.

Izvēlies jaunu televizoru un baudi lielisku attēlu savas mājas komfortā! Aiziet! ;)