Kas ir palīgierīces vecumam?

Ziņojums ir pievienots Xnet.lv, augusts 02, 2018

Avots: depositphotos.com

Mēs cienam vecākus un vecvecākus, mēs izvēlamies būt krietni cilvēki, lai rūpētos par saviem senčiem. Viņi pat nenojauš, ka mēs ar mīlestību un rūpēm iedomājamies par viņiem, pat ja nepiezvanam saviem tuviniekiem ikdienas steigā.

Taču ir kāds labums, mēs varam painteresēties, kas mūsu mīļajiem vecākiem un vecvecākiem varētu noderēt, lai uzlabotu viņu ikdienu. Es veicu mazo pētījumu savas ģimenes ietvaros un apmulsu no iekārtu daudzuma, ko viņi jau izmanto un to kas viņiem vēl noderētu, bet nav pieticis līdzekļu un ko nu ies jaunajiem par nastu… Noskaidroju par savējo vecmammu un opi, tūdaļ padalīšos ar aktuālākajām iekārtām, kuras maniem senčiem noder un noderētu ikdienā. 

Vecmamma man ir zelts, tā rūpē mums jaunajiem par siltām zeķēm ziemā un ievārījumu dažādību, kā nevienā lielveikalā nenopirksi. Viņa ir sabiedrības dvēsele, pozitīva un bieži smaidīga. Pēc viņas noskaņojuma nemaz nevar noteikt tieši cik bieži viņai ir jāapmeklē ārsts un cik medikamentu jālieto.

Apjautājos par viņas veselības stāvokli, taču nerimos pie atbildes, ka manā vecumā tā jābūt. Es turpināju uzstājīgi iztaujāt un vecmāmiņa sāka atklāt, ka viņa arī, ja labi jūtās, mēra assinspiedienu vismaz vienu reizi pāris dienās, sekojot līdzi pulsam un sirds ritmam, lai ārstam varētu nodot informāciju, par to cik stabils ir viņas paaugstinātā asinspiediena stāvoklis un varētu monitorēt uzņemamo zāļu daudzumu. Viņa reiz bija izteikusi vēlēšanos un mēs viņai dzimšanas dienā uzdāvinājām asinsspiediena mērītāju, taču tā patīkamā dāvinājuma pēcgarša, ka vecmamma lieto dāvanu un ir pateicīga vismaz reizi divās dienās, pārņēma tikai tagad.

Avots: stockunlimited.com

Turpinot sarunu viņa pastāstīja, ka pēdējā laikā kāja sāpot, īpaši brīdī, kad viņa dodoties mājās, kāpj augšā uz 3.stāvu. Tas man lika aizdomāties, kā es viņai varētu palīdzēt un sāku viņu izvaicāt. Viņa jau teica, ka tādas kaites viņas vecumam piedien un smērīte atsāpina, kad esot sasniegusi dīvānu, taču es ar to nebiju mierā. Mēs vienojāmies, ka ir pienācis brīdis atrādīt kāju un pastāstīt speciālistam, lai ārsts varētu ieteikt, kā labāk palīdzēt vecmammai. Ārsts ieteica vecmammai piemērotus vingrinājumus kāju tonusam. Spieķi vecmammai sagādājām paši, lai atvieglotu augšup ceļu pa kāpnēm. Vecmamma bija ļoti priecīga, par manu padziļināto un negaidīto interesi, tādēļ nākošajā ciemošanās reizē viņa man pasniedza siltu šalli, kā pateicības zīmi par izrādītajām rūpēm, viņa bija aizkustināta.

Starpcitu, spieķītis viņai šobrīd stāv neizmantots, jo vingrinājumus, kurus ieteica ārsts, viņa pildīja apzinīgi un tie palīdzēja atgūt labsajūtu.

Opis man ir lāga cilvēks, ar pamatīgu darba stāžu visā mūža garumā. Pensijas apmērs gan par to neliecina, taču opis ir ļoti praktisks cilvēks, kurš ir iemācījies dzīvot ar to kas ir. Taču man nav ne mazākās saprašanas, kā viņš vēl pamanās man uz svētkiem “kūkai” naudiņu uzdāvināt!

Pēc dabas mans opis ir humora un sarkasma vadlīniju avots. Viņš tieši pateiks visu un tā, lai aizķerās! Viņa humora izjūta ir ļoti viegli uztverama, turklāt opja skatījums uz apkārtējo pasauli un notikumiem ir pieredzes bagāts un pamācošs. Vienmēr atminos, kā bērnībā viņam klēpī vienmēr rāpos un kopā devāmies uz šūpolēm Ļermontova parkā.

Avots: weglint.com

Taču reizē, kad mēs kopīgi devāmies uz kapusvētkiem es izjautāju opi par viņa veselību. Es gan zināju, ka viņam ir ārstu uzstādītas nopietnas diagnozes, taču joprojām vēlējos noskaidrot, kādas iekārtas vēl var būt noderīgas cilvēkiem pirmspensijas un pensijas vecumā.

Opis man atgādināja, ka viņš uz veikalu ikdienā dodas ar iepirkumu somu uz riteņiem, jo ikdienā pārvietojās ar kājām un nav vairs spēka tik daudz, lai nestu visu smagumu rokās. Agrāk, kad vēl bija atvērts Āgenskalna tirgus, kuru pirms kāda laika aizvēra tur strādāja vēl daži pārdevēji, kuri jau desmitiem gadu bija pazīstami un vēloties ar viņiem parunāties opis lietoja biežāk arī dzirdes pastiprinātāju. Tur bija diezgan skaļš fons, līdz ar to pastiprinātāju lietoja, lai labāk sadzirdētu…

Vēl es no ceļā pavadītās sarunas ar opi sapratu, ka viņam īpaši ziemā noderētu apsildāmā sega vai zābaki, jo arī siltā telpā, viņam esot grūti iemigt, jo ir sajūta, ka kājas salst.

Pēc šīm delikātajām sarunām par senču labsajūtu, es sapratu, kas ir tās iekārtas, kas katram no viņiem noderētu tuvākajā laikā. Idejas Ziemassvētku dāvanai maniem mīļajiem vecveākiem jau ir skaidras.

Avots: shutterstock.com

Kuras no Xnet.lv ir pieejamajām precēm noderētu Taviem senčiem?

Xnet.lv piedāvā saviem klientiem iegādāties dažādas iekārtas veselībai un labsajūtai plašā klāstā, skaties šeit!

Xnet.lv piedāvā iegādāties dažādus palīgiekārtas vecāka gadu gājuma un ar kustību traucējumiem ļaudīm, skaties šeit!